Російські депутати: Янукович повинен скасувати указ по Бандері

Депутати Держдуми РФ радять президенту Януковичу прислухатися до рішення Донецького окружного адмінсуду та скасувати указ про надання звання Героя України Степану Бандері.

Депутати Держдуми РФ вважають, що президент України Віктор Янукович повинен прислухатися до рішенням Донецького окружного адміністративного суду, який у ухвалив скасувати указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

На думку російських депутатів, це відновить історичну та юридичну справедливість.

За словами першого заступника голови комітету у справах СНД Костянтина Затуліна, Ющенко "не мав права присвоювати Бандері звання Героя України.

"Підписуючи цей указ, Ющенко вже знав, що не буде президентом країни, він знав, що український народ висловив йому недовіру в першому турі виборів", - сказав Затулін.
На думку депутата, Ющенко свідомо провокував ситуацію, поставивши Януковича перед вибором - скасовувати або не скасовувати цей указ.

"Ідейні супротивники Януковича всіляко наполягають на тому, що будь-яка спроба торкнутися одіозного указу його попередника, по-перше, є прецедентом для України, оскільки означає скасування указів колишнього президента новим, а по-друге, нібито призведе до того, що від Януковича відвернеться Західна Україна", - відзначив Затулін.

Однак, на думку парламентарія, якщо Янукович не скасує указ Ющенка, то такими діями "зародить серйозні сумніви у власній принциповості в ядра свого електорату, тобто у більшості населення України".

"Думка, що всі в Західній Україні підтримують цей указ, помилкова. І у Західній Україні багато хто був проти цього, багато хто розумів, що це перебір", - сказав депутат.
Він вважає, що Янукович буде абсолютно правий, якщо скасує указ Ющенка.

"Інакше він буде незрозумілим значно більшою кількістю людей не тільки в Україні, але і в Росії, і в усьому світі", - додав Затулін.

У свою чергу, перший заступник голови думського комітету з міжнародних справ РФ Леонід Слуцький зауважив, що рішення Донецького окружного адміністративного суду усунуло історичний казус, коли звання Героя України було присвоєно не громадянину цієї країни.

"Янукович повинен, безумовно, прислухатися до рішення суду і скасувати указ Ющенка. Це вірно як з моральної, так і з юридичної точки зору", - сказав Слуцький.

Нагадаємо, 2 квітня Донецький окружний суд визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

У рішенні суду зазначено, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя України був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

В свою чергу Запорізька обласна організація ВО "Свобода" заявила, що вимагає негайно звільнити суддів Донецького окружного адмінсуду та скасувати саме рішення суду.

Читайте також:

Запорізька "Свобода" вимагає звільнити суддів, що позбавили Бандеру звання Героя

Указ про героїзацію Бандери буде автоматично скасований через 10 днів

НУ-НС: скасування указу про героїзацію Бандери - політичне замовлення

Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: