Прикордонники РФ вбили трьох українців за три роки

На українсько-російському кордоні за останні роки 11 разів застосовували зброю проти українців. З українського боку цього не було.

На кордоні України та Росії за останні три роки російські прикордонники 11 разів застосовували вогнепальну зброю проти українських порушників. Про це 30 листопада під час візиту до Львова повідомив голова Державної прикордонної служби, генерал Микола Литвин.

"На українсько-російському кордоні за останні три роки було 11 випадків застосування вогнепальної зброї, з них три завершилися летальними випадками. З українського боку цього не було. На західному кордоні таких випадків не було, зокрема й у цьому році. Я думаю, і не буде, бо ціна людського життя вища, ніж тих правоохоронних заходів, які були застосовані на ділянці українсько-російського кордону", - наголосив Литвин.

Голова Дежприкордонслужби заявив: "Ми дуже уважно відстежуємо цю ситуацію. Провели кілька нарад, де визначили, що український прикордонник не має права застосовувати зброю, окрім випадків, коли є загроза його життю або наряду. У всіх інших ситуаціях ми повинні працювати іншими методами, для цього у нас є взаємодія із правоохоронними органами, нашими мобільними підрозділами. Нічим не виправдане застосування вогнепальної зброї, тим більше у мирних умовах, коли не має серйозних загроз".

Він додав, що після випадку на українсько-російському кордоні українським прикордонникам повторно проводять інструктажі й перевірять рівень їх підготовки.

Як повідомлялося, у ніч на 26 листопада російські прикордонники застрелили громадянина України, який намагався незаконно потрапити на територію Росії.

Російська військова прокуратура розпочала дослідчу перевірку за фактом застосування прикордонником зброї. За даними російських слідчих, прикордонник діяв у точній відповідності з вимогами російського законодавства про охорону державного кордону.

У свою чергу, президент Віктор Ющенко закликав об’єктивно розслідувати інцидент і висловив особливе занепокоєння тим фактом, що випадки застосування російською стороною вогнепальної зброї на спільному кордоні останнім часом є непоодинокими.

Читайте також:

Ющенко обурився, що на кордоні з РФ все частіше стріляють в українців

Київ вимагає демаркації кордону з Росією через вбивство українця

Російські прикордонники пояснили, за що вони вбили українця

Російські прикордонники застрелили українця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: