Російські спецслужби не збираються залишати Крим

Росія дасть відповідь на вимогу вислати офіцерів ФСБ з Криму відповідно до протоколу про базування ЧФ РФ у Севастополі.

Вимоги СБУ до співробітників ФСБ Росії, які працюють у складі Чорноморського флоту РФ, залишити територію України після 13 грудня суперечать договору про базування ЧФ у Севастополі.

"Відповідно до договору Чорноморський флот не підкоряється українській владі. Співробітники нашої Федеральної служби (безпеки) в рамках дій ЧФ відповідають за безпеку флоту", - пояснив керівник російського Центру військового прогнозування Анатолій Циганок.

Він припускає, що таке заява в Україні зроблена "для внутрішнього користування", щоб показати, як СБУ забезпечує безпеку України

На думку експерта, саме через це представники ФСБ не реагують на заяву голови СБУ Валентина Наливайченка.

"Судячи з усього, хочуть представити співробітників ФСБ як осіб, які несуть небезпеку для України, в чому я глибоко сумніваюся", - наголосив він.

Офіційно Росія заявила, що дасть адекватну відповідь на вимогу вислати представників своїх спецслужб з Криму відповідно до протоколу про базування ЧФ РФ від 1992 року.

"Українська сторона ухвалила рішення про анулювання цього протоколу і повідомила ФСБ Росії", - повідомили в російському МЗС. Протоколом "передбачається відповідна процедура узгодження обома сторонами витікаючих з цього документа домовленостей, зокрема, що стосуються припинення його діяльності".

"Відповідно до цієї процедури і розгляду всіх аспектів українській стороні буде дана адекватна відповідь", - підкреслили у відомстві.

17 червня голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що після 13 грудня всі співробітники ФСБ Росії на Чорноморському флоті мають залишити територію України. За його словами, до російської сторони вже було надіслано офіційне повідомлення з цього приводу.

Наливайченко повідомив, що на Чорноморському флоті РФ зараз працюють 19 офіцерів ФСБ. Він наголосив на тому, що всі функції передбачені українським законодавством, зокрема з безпеки російських моряків, покладені на підрозділи військової контррозвідки СБУ в Севастополі і Сімферополі.

Читайте також:

СБУ офіційно наказала 19 офіцерам ФСБ покинути Крим

Наливайченко знову закликав ФСБ покинути Крим

СБУ обіцяє вигнати російські спецслужби з Криму

Крим і кордони з Росією визнані загрозами безпеці України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: