Російські ЗМІ готують суспільство до війни з Україною

Антиукраїнські заклики все частіше звучать у російських медіа, а подекуди серйозно розглядаються тактичні дії військових у Криму.

Російські медіа почали відкрито підіймати тему можливої війни у Криму.

На російському загальнонаціональному каналі РЕН-ТВ в суботній передачі абсолютно серйозно аналізували тактику війни з Україною.

"Військові дії почнуться в Севастополі. І першими в бій вступлять моряки на Севастопольській військовій базі", - мовиться в передачі. В ній аналізується тактика ведення можливих боїв, готовність російських та українських військових до бою, переваги сторін.

Прийнятий у першому читанні російською Думою законопроекту про воєнні дії за межами РФ стає логічною ланкою в ланцюжку подій і версій, які вже ретельно вибудовують російські засоби масової інформації, зробили висновки журналісти ТСН-тижня.

Політологи впевнені, що телевізійні меседжі спрямовані, радше, всередину Росії, ніж зовнішнім сторонам.

Наприклад, російський політолог Дмитро Орєшкін певен, що лише війною можна консолідувати російське суспільство в умовах нинішнього погіршення життя.

"Зараз оскільки й Естонія, і Грузія - вже відпрацьовані теми, які не можуть консолідувати (суспільство – ред), цілком реальною залишається ідея конфлікту з Україною. Перш за все, за Крим. Це безумство, але в цьому безумстві є доля раціональності. Чим гірше ситуація, чим більше недовір'я до влади, тим більше спокуса використовувати окреме народонаселення за допомогою якихось патріотичних акцій із закликом об'єднатися", - вважає Орєшкін.

Аналітики називають дві зручні нагоди почати війну: президентські вибори в Україні наступного року та виведення Чорноморського флоту в 2017р.

Офіційна Москва категорично відмовляється від можливості військових дій. "У нас що, йде дискусія як підготується до війни з Україною? Ви бачите приготування? Або якісь директиви потрапили до друку або на телебачення?, - відповідає перший заступник голови Комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтин Затулін на питання про приготування Росії до війни.

Крім того, існують й інші причини, котрі руйнують уявлення про можливу швидку війну в Криму: зближення Москви з НАТО, яке помітно останнім часом, небажання лякати Європу напередодні зими і відсутність сил для ведення військових дій. За словами головного російського опозиціонера Бориса Нємцова, в Росії "жахлива ситуація у збройних силах". "Будуть дрібні провокації, - вважає він. - Якісь гострі події, типу Тузли".

В свою чергу мешканці обох країн не дуже вірять в імовірність військового конфлікту Росії та України.

Читайте також:

Росія може задіяти морських піхотинців для провокацій в Криму

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Ющенко: від Росії залежить, чи почнеться війна у Криму

Соціалісти пророкують появу незалежної кримсько-татарської республіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: