Російські ЗМІ: Україні нічим розрахуватися за газ

За даними джерел, між Києвом та Москвою може знову розгорітися газовий конфлікт: в України немає грошей на оплату палива.

Газовий конфлікт між Росією і Україною може розгорітися з новою силою. Києву нічим розраховуватися за російське паливо, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на джерело, близьке до переговорів між прем'єрами Росії і України, які пройшли в Астані.

За даними джерел, в України немає грошей для оплати газу. Причому не тільки для закачування палива в сховища на майбутні місяці, а коштів не вистачить навіть для того, щоб розплатитися за газ, отриманий в травні.

Як повідомляє радіостанція "Эхо Москвы", у другому кварталі поточного року Київ має платити по 270 доларів за тисячу кубів. У попередні місяці, як пояснило джерело, Україна змогла розрахуватися, оскільки російська сторона заплатила в рахунок майбутнього транзиту свого палива європейським споживачам через українську територію за весь рік.

На переговорах в Астані прем'єр Юлія Тимошенко запропонувала своєму колезі Володимиру Путіну здійснити аналогічну передоплату, але вже за п'ять років вперед. А на ці гроші - близько п'яти мільярдів доларів Київ купив би газ на цей рік. Проте російський прем'єр Володимир Путін сказав, що "це дуже великі ризики для Росії", розповіло джерело.

На думку експерта, Київ не може особливо розраховувати на фінансову допомогу заходу. Утім, за його словами, Україна зараз може або акумулювати внутрішні кошти, або добитися фінансової допомоги від Євросоюзу або Міжнародного валютного фонду.

За літо Україна повинна закачати в природні сховища біля 20-ти мільярдів кубометрів газу. Інакше восени і взимку українські міста залишаться без блакитного палива.

Раніше сумніви в платоспроможності України висловив російський президент Дмитро Мєдвєдєв.

Однак Юлія Тимошенко після зустрічі з Володимиром Путіним 22 травня підтвердила, що вирішить з Росією всі газові проблеми.

За словами першого віце-прем’єра Олександра Турчинова, жодних передумов до виникнення чергової газової кризи у відносинах з Росією не існує. Він заявив, що фінансовий стан НАК "Нафтогаз України" залишається стабільним.

Читайте також:

"Регіонали" прогнозують газову катастрофу

Тимошенко вмовила Путіна не штрафувати Україну цілий рік

Мєдвєдєв сумнівається, що Україна зможе платити за газ

Ющенко вимагає перегляду газових угод з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: