Російський дипломат попереджає Україну

РФ хоче дипломатії у питанні ЧФ, і попереджає про негативний вплив НАТО на українсько-російські відносини.

Григорій Карасін
Lenta.ru
Григорій Карасін (кадр телеканала НТВ).
Статс-секретар, заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін вважає, що можливе приєднання України до НАТО негативно позначиться на україно-російських відносинах.

Про це він повідомив в інтерв'ю російській газеті "Время новостей". 

Заступник голови російського МЗС зазначив, що те, що відбувається в сусідів, хвилює росіян і позначається на політиці й настроях.

"Приєднання Києва до військово-політичного блоку НАТО, якщо це колись станеться, неминуче потребуватиме переформатування акцентів у забезпеченні безпеки Росії, у негативному плані торкнеться всього комплексу двосторонніх російсько-українських відносин", - сказав він. 

Також Карасін наголосив, що Росія виступає проти недипломатичних дій у переговорах щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Дипломат зазначив, що в переговірному процесі щодо Чорноморського флоту деякі питання вирішуються легко й швидко, але з деяких проблем не вдається досягти домовленості вже тривалий час.

"На жаль, у наших українських колег розчарування від відсутності результату часом трансформувалося в ультимативні заяви, а те й однобічні силові акції, як це має місце в ситуації з навігацією та гідрографією", - сказав Карасін.

Заступник міністра підкреслив, що Росія тут дотримується іншої лінії.

"Якщо переговори не дають видимого результату, це не виходить, що треба переходити до недипломатичних дій. Навпаки, варто інтенсифікувати діалог, втягуючи в нього нових експертів, підвищуючи рівень", - сказав він.

Карасін підкреслив, що альтернативи переговірному врегулюванню складних і делікатних питань, пов'язаних з перебуванням військових формувань однієї держави на території іншої держави, немає й бути не може. "По-моєму, це розуміння стає гарним правилом для нас і наших українських партнерів", - сказав він.

При цьому заступник голови МЗС РФ зазначив, що від ситуації навколо флоту значною мірою залежить атмосфера україно-російських відносин.

Зі слів Карасіна, кораблі Чорноморського флоту повинні ходити, у моряків має бути щоденний вишкіл, а між відповідними організаціями Росії й України має підтримуватися тісна робоча взаємодія у вирішенні питань, які виникають у зв'язку із цим.

"Створення необхідних умов для цього, а не гарячі дискусії щодо віртуальних варіантів розвитку подій в 2017 році, і є для Росії головна мета переговірного процесу", - підкреслив заступник міністра.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: