Російський еколог втік до України через переслідування

Російський еколог Сергій Волков активно виступав проти методів, якими ведеться олімпійське будівництво у Сочі. Він був змушений сховатися в Україні від переслідувань та арешту.

Консультант зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі Сергій Волков втік з Росії в Україну.

За словами еколога, він зробив це, щоб уникнути переслідування за сфабрикованими звинуваченнями.

У Росії йому настійно рекомендували мовчати про свої побоювання, погрожуючи в іншому випадку арештом, розповів сам Волков.

Наразі Волков, ховаючись в Україні, живе в невеликій кімнаті, де у нього є тільки портативний комп'ютер, сполучений з Інтернетом, кілька книг і папок.

Волков, член-кореспондент Російської екологічної академії, експерт з екології та природокористування, доктор геолого-мінералогічних наук, стверджує, що в районі олімпійського будівництва можливі зсуви ґрунту та інші природні катаклізми. Він особисто присвятив кілька місяців докладному вивченню ландшафтних особливостей Сочі і околиць міста.

Свої побоювання еколог, думку якого поділяють ряд його колег, виклав у кількох відкритих листах президентові Росії Дмитру Мєдвєдєву.

"Мною та колегами вивчені споруджувані об'єкти і стан справ у сфері досліджень, проаналізовано десятки звітів різних фірм і обстежена практично вся площа гірських схилів, де передбачається зводити олімпійські споруди", - йдеться в листі вченого президентові РФ, яке було надіслано тиждень тому.

"Дмитро Анатолійович, від Вас приховують реальну картину того, що відбувається, як влітку 2009-го приховали першу аварію, пов'язану з проривом підземних вод при будівництві одного із тунелів суміщеної автодороги Адлер - Красна Поляна. Дослідницькі роботи в Сочі виконуються наспіх. В розрахунках інженерного захисту зовсім не враховується нова, науково підтверджена, кліматична реальність", - звертався до президента еколог.

Сочі-2014
Радіо Свобода
В районі олімпійського будівництва можливі зсуви ґрунту та інші природні катаклізми
За словами Волкова, місцевість довкола Сочі - це потенційно небезпечне напрямок. Там були великі обвали в минулому, і є великі родовища ртуті, урану та інших потенційно небезпечних мінералів. Але всі наукові рекомендації ігноруються". Ще наприкінці минулого року Волков направив першу відкритий лист президентові Медведєву з попередженням про небезпеку. Але його проігнорували, нарікає еколог.

Вчений зауважує, що російський уряд поквапилося з прийняттям політичного рішення про проведення Ігор у Сочі. За твердженням вченого, будівельні роботи почалися в минулому році без фундаментальних досліджень геології і місцевих погодних умов.

У Міжнародному олімпійському комітеті і в ДК "Олімпбуд" заявили, що побоювання екологів безпідставні. "Не секрет, що Сочі має дуже складний геологічний пейзаж", - розповів прес-секретар "Олімпстроя" Олександра Костеріна. "Але всі необхідні дослідження були зроблені ... і ми будуємо все відповідно до міжнародних стандартів і з урахуванням рекомендацій МОК", - заявила вона.

Нагадаємо, Зимова Олімпіада пройде в Сочі у 2014 році. У день завершення Олімпіади у Ванкувері-2010 група російських дайверів вже запалила на дні Чорного моря олімпійський вогонь Сочі-2014.

Читайте також:

Озвучено медальний план Росії на Олімпіаді в Сочі

На дні Чорного моря запалено олімпійський вогонь Сочі

У Києві побили відомого еколога 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: