Російський "Первый канал" легалізували в Україні

Глава Нацради з питань телебачення й радіомовлення був категорично проти.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення зареєструвала товариство з обмеженою відповідальністю "Об'єднання російських телеканалів" (ОРТ) як суб'єкт інформаційної діяльності.

За це рішення проголосували шестеро членів Національної ради. Проти проголосував глава Нацради Віталій Шевченко. Його перший заступник Ігор Курус був відсутній на засіданні через хворобу.

Свою позицію Шевченко пояснив тим, що не підтримує політику реєстрації представництв іноземних каналів як суб'єктів інформаційної діяльності, натомість виступає за їх ліцензування як телерадіоорганізації в Україні.

У діях Нацради він вбачає пряме порушення статті 12-ї закону "Про телебачення і радіомовлення", згідно з якою телерадіоорганізації та суб'єкти інформаційної діяльності в Україні не можуть мати іноземних засновників.

До того ж, на думку Шевченка, після реєстрації ТОВ ОРТ держава Україна нестиме відповідальність за дії "Первого канала" у Європі згідно з Конвенцією про транскордонне мовлення.

Інші члени Національної ради заперечили на це, що ТОВ ОРТ є компанією, зареєстрованою в Україні, а внесення до реєстру не є ліцензуванням, а відтак не тягне за собою відповідальності держави Україна, про яку говорить Шевченко.

Нагадаємо, Нацрада заборонила трансляцію "Первого канала" в Україні у квітні цього року через те, що канал не дотримав своїх зобов’язань і не виконав рішення Нацради щодо ретрансляції своїх програм на території України.

28 травня ЗАТ "Первый канал. Всемирная сеть" подало пакет документів до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з метою реєстрації як суб'єкта інформаційної діяльності.

ТОВ ОРТ представлятиме в Україні "Первый канал" та споріднені з ним нішеві телеканали "Цифрового телесемейства" ("Дом Кино", "Музыка Первого", "Время: далекое и близкое", "ТелеНяня", "Телекафе").

Однак протягом кількох засідань Нацрада переносила розгляд даного питання, попри те, що неузгодженість цієї норми тримає в підвішеному стані кабельних провайдерів - згідно з регуляторним приписом Нацради від 14 квітня усі кабельники мали 1 червня виключити перелічені вище канали зі своїх абонентських пакетів.

Читайте також:

Нацрада знову не дозволила Першому каналу Росії вести мовлення в Україні

Нацрада знову заборонила російський "Первый канал"

Герман закликає Тимошенко втрутитися в редакційну політику "Нового каналу"

Депутати полегшили життя ЗМІ на період виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: