Російський політолог: Тимошенко була останнім фаворитом Кремля

Політолог Станіслав Бєлковський розповів про "ступор" та газовий блеф російської політичної еліти.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вкрай розчарований в Юлії Тимошенко після підписання меморандуму про модернізацію української газотранспортної системи. Такої думки дотримується російський політолог Станіслав Бєлковський.

"Ще недавно йому (Путіну) здавалося, що він знайшов першого і останнього українського політика, який готовий жорстко виконувати свої зобов'язання. А на тому тижні він переконався, що в цьому сенсі Тимошенко нітрохи не відрізняється від її попередників і, можливо, послідовників", - сказав Бєлковський.

Тепер, за словами експерта, Кремль робитиме ставку не на конкретних політиків України, а на певні політичні сценарії, які дозволяли б великому російському капіталу забезпечувати свої інтереси в Україні.

Він припускає, що Тимошенко була останнім фаворитом Кремля.

"Після того, як вона, на думку Путіна, його кинула (як про це зараз заведено говорити в Москві), ставка скоріше робитиметься не на людей, а на певні політичні сценарії, які дозволяли б великому російському капіталу забезпечувати свої інтереси в Україні. А хто їх забезпечить для Кремля - це вже буде десятим питанням", - упевнений Бєлковський.

Він зазначив, що зараз російська політична еліта перебуває в ступорі, але за півтора-два роки такі сценарії можуть виникнути.

Водночас Бєлковський вважає, що декларація про реконструкцію ГТС України - закономірний результат газових воєн 2006-2009 років.

За його словами, ряд експертів попереджали "Газпром" і Путіна, що газові війни спонукають Європу вибудовувати інфраструктуру газового транзиту без Росії, зокрема модернізувати українську ГТС.

"Гадаю, тут Україна йде у фарватері Європи, і для неї це правильний вибір. Логіка взаємодії з "Газпромом" і Путіним останніми роками показує: домагатися від них яких-небудь поступок можна тільки з сильної позиції. І зараз Україна в альянсі з Європою таку позицію зайняла. Після цього вже можна піти на компроміс і допустити певну частину "Газпрому" і Росію до участі в модернізації. Але об`єм вимог з боку команди Путіна буде вже свідомо нижчим", - наголосив політолог.

За його словами, в системі газопостачань на пострадянському просторі постачальник, тобто "Газпром", залежить від споживача і транзитної країни нітрохи не менше, ніж вони залежать від нього.

"Сьогодні Росії нікуди продавати газ, окрім Європи і в неї немає іншого серйозного маршруту, окрім України. Розмови про те, що завтра будуватимуть Північний і Південний потоки - явний блеф. Ці газогони ще навіть не починалися будуватися. І знадобляться багато років і багато мільярдів євро, щоб їх побудувати", - сказав він, додавши, що окрім цього вони не вирішують для Росії головну проблему - наявність транзитних країн.

Зокрема, той же "Північний потік" піде по дну Балтійського моря через територіальні води або Польщі, або Фінляндії та Естонії.

Читайте також:

Яценюк розповів, на кого ставитиме Москва на виборах

До українських політиків їдуть міжнародні арбітри

Експерт: наступного року в Україні буде свій Путін

Ющенко пропонує повернути втрачені відносини з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: