Російськомовні організації України оприлюднили передвиборчу вимогу

Головною вимогою російськомовних організацій, адресованою всім кандидатам у президенти, є надання російській статусу другої державної мови.

Організації російськомовних громадян України звернулися до кандидатів у президенти з вимогою забезпечити надання російській мові статусу другої державної.

Відповідне звернення ініціювали Російська громада Полтавської області та Київський союз російських журналістів і літераторів "Русская правда", до яких пізніше приєдналася низка інших російських організацій України.

У зверненні, зокрема, йдеться про те, що "кількість громадян України, які вважають російську своєю рідною мовою, щонайменше, не знижується, а, за деякими оцінками, навіть зростає". "Ці люди становлять до 30% населення країни, для 20% громадян України є рідними і російська, й українська мови, а для 60% населення російська - це мова щоденного спілкування", - також заявили російські активісти.

Крім того, на їхнє переконання, "надання російській мові статусу державної поряд з українською підтримується багатьма іншими мовними групами населення (так, 72% населення Західного регіону України, де поруч із росіянами й українцями компактно проживають інші національності, переконані, що знання російської мови їм необхідне)".

Автори звернення підкреслили, що "кількість громадян, які вважають, що єдиною державною мовою повинна бути українська, становить менше 40%". І "сьогодні ті громадяни України, яким відмовлено в праві вільно існувати у власній мовному середовищі, відчувають свою соціальну неповноцінність і безправ'я", йдеться у документі.

У зв'язку з цим, проросійські громади заявили: "В ім'я благополучного майбутнього багатонаціонального народу України, в ім'я громадянського миру в українському суспільстві ми, росіяни України, вимагаємо надати російській мові статус другої державної, затвердивши принцип рівнодоступності української та російської мов, як мов науки, освіти, права, ідеології та моралі, міжнаціональної злагоди".

"Наша вимога продиктована не політичною кон'юнктурою і не перипетіями кампанії з виборів президента України, - підкреслили автори документа. - У той же час, всі політичні сили та окремі політики повинні чітко усвідомлювати, що сьогодні, як ніколи раніше, їхнє ставлення до питання про статус російської мови в Україні є головним мотивом голосування "за" або "проти" для мільйонів громадян республіки. І так буде завжди".

У супровідному листі до звернення вказується, що крім вісімнадцяти кандидатів у президенти, копії цього документа були відправлені замовленими листами на ім'я 157 посадових осіб - "головам обласних державних адміністрацій, головам обласних рад, владі АРК, міст Києва та Севастополя, міським головам обласних центрів і ряду великих міст, воно надійшло до редакції найбільших і найбільш впливових ЗМІ, керівникам представництв ряду зарубіжних структур, що діють в Україні".

Відзначається також, що "до кожного звернення включені копії підписних листів (на 88 сторінках) з підписами громадян України: депутатів представницьких органів влади, діячів науки, культури, мистецтва, лікарів і вчителів, підприємців та пенсіонерів, поетів та інженерів, робітників і вчених, викладачів і священнослужителів, керівників російських громадських організацій та їхніх активістів, представників російської та російськокультурної громадськості".

Нагадаємо, серед кандидатів у президенти найчастіше про намір зробити російську мову другою державною в Україні говорив лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

Втім, про щонайменше офіційний статус російської мови заявляли й інші кандидати в президенти, зокрема Інна Богословська та Володимир Литвин.

Читайте також:

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

Ющенко: українці повинні добре знати російську мову

У Росії готують до друку підручник з української мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: