Російську опозиціонерку оштрафували на 204 гривні за образу Ющенка

Харківський суд постановив, що гасло "Ющенко, геть!" є "антигромадським" і "принижує честь і гідність діючого президента".

Харківський суд зобов’язав біженку з Російської Федерації Анну Плосконосову виплатити державі Україна штраф розміром 204 грн. за те, що під час першотравневої демонстрації в Харкові вона прокричала гасло "Ющенко, геть!".

Про це повідомив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.

Плосконосова була затримана в Харкові правоохоронцями і доставлена спочатку до райвідділу міліції, а потім - до суду.

Суд визнав російську біженку винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Порушення порядку зборів, мітингів, вуличних ходів і демонстрацій") і зобов'язав сплатити штраф у розмірі 204 грн.

За словами Гройсмана, суддя в своєму рішенні написала, що гасло "Ющенко, геть!" є "антигромадським" і "принижує честь і гідність діючого президента України".

Як відзначають у Вінницькій правозахисній групі, жодних обмежень на свободу зборів для іноземців, що законно перебувають в Україні, Конституцією не встановлено.

Гасло "Ющенко, геть!", на думку правозахисників, є оцінкою політичної діяльності діючого президента. Обмеження його вживання, тим більше, під час демонстрації, є грубим порушенням права на свободу мирних зборів і на вільне вираження думки, гарантовані Конституцією, наголошує Гройсман.

Наразі рішення суду першої інстанції оскаржиться в Харківському апеляційному суді. Якщо суд не знайде підстав для виправдання Плосконосової, у Вінницькій правозахисній групі обіцяють звернутися до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, Анна Плосконосова була активною учасницею опозиційних мітингів в Росії і нареченою вбитого в грудні 2007 року члена забороненої Націонал-більшовицької партії Юрія Червочкіна.

На батьківщині Плосконосова є фигуранткою одразу двох кримінальних справ. У рідній Тулі вона звинувачується в побитті заступника начальника міліції громадської безпеки Центрального району міста Ігоря Захарова під час демонстрації 7 листопада 2007 року (стаття 318 КК РФ "застосування насильства відносно представника влади). А в Калузі проти Плосконосової порушено кримінальну справу за нанесення на стіни будівель опозиційних гасел (стаття 214 КК РФ "вандалізм").

Читайте також:

РПЦ не збирається знімати з гетьмана Мазепи анафему

СБУ вимагає заборонити "антиукраїнську" партію "Родина"

Майже 100% українців відчули наслідки кризи

Росіяни стали менше довіряти Мєдвєдєву і Путіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: