Росія буде заманювати Україну у свій союз "виключно ласкою"

Кремль запевняє, що союз України з Росією, Білоруссю та Казахстаном не завадить їй вільно торгувати з Європою.

Сергій Лавров
AFP
Сергій Лавров
Росія не бачить у питанні створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Європейським союзом і співпрацею України з Митним союзом. Про це 8 квітня у Києві заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

Відповідаючи на питання журналістів, як Росія збирається "заманювати" Україну вступити до Митного союзу, Лавров, жартома, сказав: "Тільки ласкою, тільки ласкою, запевняю вас".

"Чому такі емоції виникли навколо цієї теми, я навіть не знаю. Усі члени Митного союзу вступають до СОТ, і наявність Митного союзу не заважає цьому процесу", - сказав він.

За словами Лаврова, Росія є членом Митного союзу, і також має намір добиватися створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Він висловив сподівання, що це відбудеться "у не дуже далекій перспективі".

Також, за словами Лаврова, Митний союз веде переговори про вільну торгівлю, зокрема, з Новою Зеландією, Швейцарією й іншими членами Європейської Асоціації вільної торгівлі, і ні в кого це не викликає питань. "А коли наш найближчий сусід Україна хоче зі своїми провідними торговельно-економічними партнерами – Російською Федерацією, Білоруссю і Казахстаном такі самі відносини встановити, чомусь це викликає питання", - сказав Лавров.

На його думку, треба спокійніше дивитися на цю ситуацію, яка, на його думку, відповідає прагматичним прагненням будь-якої нормальної держави більш тісніше і комфортніше здійснювати торговельно-економічні й інші обміни зі своїми сусідами.

Керівник МЗС Росії також зазначив, що у вчорашньому виступі президента України Віктора Януковича у Верховній раді, коли він говорив про співпрацю України з Митним союзом, побачив "здоровий глузд, прагматизм і прагнення забезпечити по максимуму інтереси Української держави".

У свою чергу, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зазначив, що у формулі співпраці України з Митним союзом "три плюс один" міститься природне прагнення України максимальне вирішити питання, які виникають у зв'язку зі створенням нашими найближчими сусідами і партнерами Митного союзу.

За словами міністра, необхідно врегулювати ці питання, але це не відбуватиметься за рахунок переговорів України з ЄС про створення зони вільної торгівлі.

Зазначимо, Євросоюз оголосив, що відмовиться від вільної торгівлі з Україною, якщо Україна дослухається до аргументів росіян. "Буде вкрай складно, якщо взагалі можливо, продовжувати переговори у разі, якщо ви приєднаєтеся до Митного союзу з країнами, які не лібералізували торгові відносини з ЄС", - заявив офіційний представник Євросоюзу з питань торгівлі Джон Кленсі.

Читайте також:

Путін приїде в Україну відмовляти Януковича від європейського курсу

Янукович тягне Україну у Митний союз за формулою 3+1

Вільна торгівля між Україною та ЄС налякала росіян

Путін: якщо Україна приєднається до зони вільної торгівлі, Росія вибудує кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: