Росія чекає на поліпшення ставлення до ЧФ: Янукович призначив нового главу флоту

Новий керівник Військово-морських сил вже представлений своїм підлеглим. Росія сприйняла призначення зі сподіванням на зміну статусу свого флоту в Україні.

Віктор Максимов
Lenta.ru
Віктор Максимов
Президент Віктор Янукович звільнив командувача Військово-морських сил Ігоря Тенюха та призначив замість нього віце-адмірала Віктора Максимова. Росія вже висловила сподівання на зміну статусу Чорноморського флоту в Криму у зв'язку з цією кадровою зміною.

Максимова керівному складу ВМС України представив міністр оборони Михайло Єжель. Він розповів, що глава держави вже зустрівся з новопризначеним керівником українського флоту та поставив йому завдання на цій посаді.

Максимов народився 28 квітня 1951 року в Криму.

З 1985 по 1997 рік проходив службу на Чорноморському флоті. Командував дивізіоном десантних кораблів, обіймав посади начальника штабу бригади та дивізії морських десантних сил, начальника штабу Кримської військово-морської бази, очолював відділ різнорідних сил управління бойової підготовки Чорноморського флоту. У ВМС України з 1997 року.

З 1997 по 2003 рік - заступник командувача ВМС України (Головнокомандувача ВМС України) з бойової підготовки - начальник управління бойової підготовки.

З 2004 року обіймав посаду першого заступника командувача ВМС України.

В той же час, відставка Тенюха та призначення Максимова були схвально сприйняті російською стороною, яка погано ставилася до попереднього командувача ВМС України і звинувачувала його у організації "інформаційної війни" проти базування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Зокрема, саме за наказом Тенюха українські військові кораблі в серпні 2008 року намагалися перекрити вхід в Севастопольську бухту російським кораблям, які проводили військові дії в російсько-грузинському конфлікті.

З огляду на це, в ЧФ РФ висловили сподівання на те, що новий командувач ВМС зможе згладити негативні тенденції у відносинах між російськими та українськими моряками, які виникли під час командування адмірала Тенюха.

Також у Росії сподіваються, що зміна керівництва ВМС України - це перший крок до того, що буде продовжено договір про базування ЧФ Росії у Криму після 2017 року.

Нагадаємо, Тенюх подав у відставку з посади керівника ВМС України напередодні.

В той же час, президенти РФ і України Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв домовилися провести консультації щодо статусу Чорноморського флоту в Україні.

Читайте також:

ЧФ Росії розпочав підготовку до військового параду в Севастополі

Російські ЗМІ: РФ залишить свій флот в Україні в обмін на дешевий газ

Янукович і Мєдвєдєв домовилися про майбутнє Чорноморського флоту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: