Росія дасть Україні кредит без "додаткових умов"

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що Росія погодилася дати кредит Україні для фінансування планового дефіциту держбюджету.

Росія дала згоду кредитувати Україну для покриття дефіциту державного бюджету

Про це на брифінгу в Мюнхені 7 лютого повідомила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Втім, за її словами, інформація про умови надання грошової допомоги, оприлюднена в ЗМІ, не відповідає дійсності.

"Це інсинуації. Це речі, які не направлені на економічну і політичну стабільність, а направлені на деструктив", - наголосила Тимошенко.

Вона повідомила, що надіслала листи в США, Японію, ЄС, Китай, РФ, та інші країни з пропозицією сприяти укладанню угод по виділенню кредиту Україні для фінансування планового дефіциту держбюджету. "Ми вже отримали позитивну відповідь на ці листи від деяких країн, в т.ч. Росії", - сказала прем’єр.

Водночас вона спростувала заяву уповноваженого президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського про те, що до Москви відбула урядова делегація для таємних переговорів з Росією про отримання спеціального кредиту.

Нагадаємо, за інформацією, оприлюдненої у пресі, російська сторона висунула ряд додаткових умов отримання Україною кредиту в 5 млрд. доларів.

Зокрема, як пишуть видання, російська сторона чекає від Києва на ратифікацію угоди про так званий "нульовий варіант" (так називається договір про розподіл майна колишнього СРСР, за яким Росія бере на себе всі борги Союзу, але інші колишні республіки відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР).

Також серед умов - рішення Україною питань власності колишнього СРСР за кордоном; рішення спірних питань з російською власністю в Україні; визнання Україною як держборгу боргів українських підприємств перед Зовнішекономбанком СРСР.

Читайте також:

СП: уряд приховує правду про переговори з Москвою

Росія згодна дати Україні газ в кредит


У січні інфляція склала третину від запланованої на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: