Росія дасть Україні 4 мільярди доларів у кредит

Гроші, виділені РФ у кредит, будуть спрямовані на добудову двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Про це домовилися Путін і Тимошенко.

Росія готова надати Україні кредит 4 млрд дол в рамках будівництва двох блоків Хмельницької АЕС.

Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України в Москві.

"Світова практика така, що кредит дається під постачання устаткування, яке виробляється в країні-кредиторі, тобто в даному випадку в Росії", - пояснив він.

Путін підкреслив, що такі умови вигідні для РФ, оскільки забезпечать завантаження російських підприємств. У той же час він відзначив важливість цього проекту для України в забезпеченні її електроенергією.

За словами Тимошенко, Україна і РФ домовилися про створення спеціальної робочої групи, яка найближчим часом повинна підготувати угоду про спільну добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Тимошенко заявила, що Україна і РФ до 15 липня підготують і представлять до обговорення проект десятирічного двостороннього контракту про співпрацю в ядерній енергетиці.

Така домовленість досягнута в ході двосторонніх переговорів 29 квітня. Тимошенко нагадала, що раніше сторони підписали угоду про постачання російського ядерного палива Україні в 2009-2010 роках.

"Це середньострокова співпраця, а ми хотіли б працювати з довгостроковою перспективою", - сказала Тимошенко.

За її словами, Україна також розраховує спільно з РФ побудувати завод з виробництва ядерного палива.

"Ми також сподіваємося стати учасниками Міжнародного центру із збагачення урану і знаємо, що Росія підтримує нас", - додала вона.

Нагадаємо, що в липні 2005 року в Україні вивчалася можливість будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

"Енергоатом" проводив обстеження будівельних конструкцій недобудованого третього блоку і майданчика під четвертий. Науково-технічна рада "Енергоатома" в 2007 році пропонувала добудову блоків Хмельницької АЕС за російським проектом.

Зазначимо, що в червні 2007 року голова "Росатому" Сергій Кирієнко заявляв, що Україна і Росія домовилися про спільну участь в добудові 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

Тоді ж Кирієнко сказав, що РФ готова розмістити на підприємствах українського енергетичного машинобудування замовлення для будівництва АЕС в Росії.

Крім того, на двосторонній зустрічі глав урядів Росії та України обговорювалися питання співпраці у газовій сфері, модернізації української газотранспортної системи та сприяння України вступу Росії у СОТ.

Читайте також:

Тимошенко домовилася з Росією про газ в рахунок транзиту

Тимошенко пропонує Путіну розплатитися за транзит газом

Путін: Росія не претендує на управління українською трубою

Путін передумав штрафувати Україну за газ

ВідеоРосія дасть Україні 4 млрд дол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: