Росія допоможе Україні вступити в НАТО

Віце-адмірал Борис Кожин переконаний, що припинивши «радарну» співпрацю з Україною, Росія допоможе стати ближчими до НАТО.

Представник блоку “Рух-Українська правиця” від Української народної партії, перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Борис Кожин переконаний, що припинивши «радарну» співпрацю з Україною, Росія допоможе нашій державі зробити перший крок до реального позаблокового статусу, ставши більш прийнятним кандидатом на вступ до НАТО та Євросоюзу.

РЛС
Архів
Радіолокаційна станція (Фото: vimpel.ru)

Як повідомили УНІАН у прес-службі УНП, про це Кожин сказав, коментуючи інформацію про внесення російським урядом у Держдуму законопроекту про денонсацію міжурядового договору з Україною про оренду українських радіолокаційних станцій (РЛС) системи попередження про ракетний напад у Севастополі та Мукачевому.


Уряд Росії наголошує, що утримання українських станцій щорічно обходиться в 1,3 мільйонів доларів. Російські військові планують використовувати РЛС в Іркутську, Мурманську, Печорі та споруджені нові станції у Армавірі.

При цьому Кожин не виключає, що «інформація про відмову Росії від оренди українських РЛС може бути лише елементом дипломатичного тиску на Україну та США в контексті боротьби проти планів створення американських систем ПРО у Східній Європі». «Кремль фактично погрожує покарати Україну “рублем” за наміри співпрацювати з США, а Вашингтону доводить, що може створити повноцінну ПРО власними силами», - вважає представник УНП.

На думку віце-адмірала, якщо Росія «розірве угоди про платне використання українських РЛС, це мало позначиться на національних інтересах, оскільки економічні втрати будуть компенсовані оздоровленням воєнно-політичного становища».

«Надаючи свої радари для оборонних систем Росії, наша країна де-факто стає її військовим союзником, - пояснює Борис Кожин. - Це не лише суперечить стратегії євроатлантичної інтеграції України, а й створює потенційну загрозу втягнення країни у військові конфлікти за участі Москви».

Як вважає політик, «Росії слід перейти від слів до діла, пришвидшивши виведення своїх військових підрозділів з території України, - і з Мукачевого, і з території Криму». Він наголошує, що Росія натомість «вже декілька років годує Україну обіцянками».

Приміром, хоч «згідно з договором, ЧФ РФ має залишити Україну після 2017 року, жоден державний орган Росії не підтвердив, що розробляє програму виведення флоту», - зауважив представник УНП.

«Складається враження, що керівництво Росії розуміє військову недоцільність та економічні втрати від перебування своїх баз на території України, проте, керуючись імперськими амбіціями, готово до кінця триматися за Севастополь, Балаклаву та Мукачеве», - констатує Кожин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: