Росія доводить, що Голодомор не був геноцидом

Російські документалісти переконують, що нема жодного документу, який би це підтверджував.

У середу у Росії вийшов DVD-диск та книга з архівними документами, які заперечують те, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, повідомляє The Associated Press.

У виданні російські документалісти обґрунтовують офіційну думку Кремля про те, що Голодомор часів Сталіна, який забрав життя мільйонів людей, був спільною трагедією для всіх народів СРСР.

"Немає жодного документу, який би навіть опосередковано підтверджував те, що до України була застосована інша стратегія і тактика, ніж до інших регіонів. І нема жодного документу, який би підтверджував, що ця стратегія і тактика мала на меті геноцид", - заявив голова Федерального архівного агентства Володимир Козлов.

За його словами, голод став результатом жорстокої сталінської політики колективізації. Козлов зазначив, що політика тодішнього режиму, спрямована на розкуркулення селян, однаково застосовувалася на всій території Радянського Союзу.

Також у Москві було представлено першу збірку розсекречених документів "Голод в СРСР. 1930 - 1934".

У виданні містяться попередні підсумки роботи істориків та архівістів, які будуть опубліковані в кінці 2009 року в тритомній збірці "Голод в СРСР".

У підсумковому дослідженні будуть оприлюднені більше 6 тисяч документів - матеріали ЦК ВКП (б), державних і радянських установ, органів ОДПУ-НКВС, а також, листи простих трудящих в органи влади і пресу, які, за словами керівника Федерального архівного агентства, "представлять дуже докладне висвітлення голоду".

Нагадаємо, Віктор Ющенко закликає світ визнати Голодомор 1932-33 років актом геноциду проти українського народу.

Читайте також:

У Харкові розпочався суд щодо пам'ятних знаків УПА і жертвам Голодомору

"Голод-33" отримав нагороду Венсенського кінофестивалю

СБУ допитує колишніх КДБшників і розсекречує таємні документи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: