Росія готова негайно домовлятися з Україною про газ

Віктор Ющенко у вівторок, 12 січня, зателефонував Дмитру Медвєдєву.

Росія готова негайно відновити переговори про поставки російського газу для українських споживачів. Про це повідомив президент РФ Дмитро Медвєдєв у телефонній розмові зі своїм українським колегою Віктором Ющенком.

"Росія готова негайно відновити переговори між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" щодо укладення контракту на поставку російського природного газу для внутрішньоукраїнських потреб на 2009 рік", - сказав Медвєдєв.

Ці поставки, підкреслив президент РФ, здійснюватимуться за ринковою європейською ціною.

З російської сторони були запропоновані різні способи забезпечення платоспроможності України за російський газ, зокрема отримання Україною кредиту Євросоюзу. Москва заявила, що можуть бути розглянуті й інші форми економічних відносин, спрямовані на забезпечення здатності України платити за російський газ.

При цьому Медвєдєв зазначив, що положення меморандуму про співпрацю в газовій сфері між урядом РФ і Кабінетом міністрів України, укладеного восени 2008 року, втратили силу і не можуть бути основою для подальших переговорів.

Президенти домовилися дати доручення урядам і газовим компаніям двох країн про активізацію переговорів з продажу російського газу Україні на поточний рік.

Як відомо, "Газпром" офіційно повідомив про припинення постачання газу в Україну через відсутність контракту на 2009 рік. Сторони не зійшлися через гроші: Росія зажадала ринкової ціни у 450 дол. за тисячу кубометрів. Для Києва вона є неприйнятною – "Нафтогаз" готовий платити не більше 201 дол. за 1 тис. кубометрів.

Читайте також:

Ціна на газ для населення зросте вдвічі
Газ по 450 доларів для України буде тільки в I кварталі
Тимошенко буде безкоштовно брати російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: