Росія готова переглянути газові контракти з Україною

Росія почне з Києвом переговори щодо зниження ціни на газ. Україна пропонує знизити вартість газу на третину.

Микола Азаров, Володимир Путін
Росія готова переглянути газові контракти з Україною
Росія вважає контракти по газу з Україною збалансованими, але почне з Києвом переговори з газової проблематики, в тому числі щодо зниження ціни на газ.

Про це 25 березня заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на спільній прес-конференції після зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Азаровим.

"Цей документ збалансований", - сказав Путін, відповідаючи на питання про торішні газові контракти.

"Ми з Миколою Яновичем, звичайно, обговорювали цю проблему - і у вузькому складі і в більш широкому", - сказав російський прем'єр.

"Ми домовилися про те, що у нас немає ніяких закритих тем, але буде правильним, якщо ми будемо розглядати нашу взаємодію у сфері енергетики в комплексі, і домовилися про те, що ми ці консультації зараз будемо проводити", - сказав Путін.

Україна у свою чергу гарантує оплату березневих поставок російського газу у встановлений термін - до 7 квітня, хоча не вважає умови контракту "Газпрому" і "Нафтогазу" справедливими, заявив після зустрічі з Путіним Микола Азаров.

"Україна до 7 квітня заплатить за газ. Ми будемо чітко виконувати не дуже справедливі для України домовленості, оскільки вони підписані на рівні господарюючих суб'єктів", - сказав Азаров.

Нагадаємо, голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер повідомив, що ціни на газ для України залежатимуть у тому числі і від обсягів газу, що купується. Про це він заявив у ході зустрічі із Миколою Азаровим, який 25 березня прибув до Москви на переговори з питань перегляду газових домовленостей.

23 березня у Москві розпочалися українсько-російські переговори, присвячені перегляду газових контрактів. На переговорах обговорюється питання створення газотранспортного консорціуму, надання російській стороні можливості продавати газ безпосередньо українським споживачам в обмін на зниження ціни на газ для України.

Раніше в Кабміні відзначали, що хотіли б досягти згоди на зниження ціни до рівня "трохи більше 200 доларів" за 1 тисячу кубометрів газу з сьогоднішніх 305 доларів.

Читайте також:

Москва розповіла, від чого залежатиме ціна газу для України

Азаров провів переговори з главою "Газпрому"

Держдума РФ: Азаров не переконає Путіна переписати газову угоду

 

ВідеоПерше відрядження чинного прем'єра до Москви і перші нелегкі переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: