Росія готова підписати угоду про роззброєння зі США у Києві

За інформацією російського МЗС, РФ рада підписати угоду про скорочення озброєнь у Києві, але все залежить від позицій двох президентів - Мєдвєдєва і Обами.

Дмитро Мєдвєдєв, Барак Обама
AFP
Обама і Мєдвєдєв можуть зустрітися в Києві
Росія рада відгукнутися на пропозицію президента України Віктора Януковича та підписати в Києві нову угоду зі США про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО).

Про це заявив голова Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров, коментуючи відповідну пропозицію української влади. Нагадаємо, напередодні Янукович офіційно запропонував російському колезі Дмитру Мєдвєдєву провести саміт із роззброєння в Києві.

"Що стосується Російської Федерації, то ми були б раді підписати договір про СНО між РФ і США в Києві", - сказав із цього приводу Лавров.

Разом із тим, він наголосив, що все залежатиме від позицій російського й американського президентів Дмитра Мєдвєдєва та Барака Обами.

"Ще раз підкреслю, що нам було би комфортно цей договір підписати в столиці України. Що стосується конкретного рішення про місце підписання договору, то приймати його будуть президенти США та Росії, виходячи з можливості зіставити їх графіки та знайти відповідний час і місце, коли їм це буде зручно зробити", - зазначив російський міністр.

Він також наголосив, що цінує позицію України, яка після розпаду СРСР разом із Казахстаном і Білоруссю відмовилася від ядерної зброї.

Нагадаємо, за інформацією заступника глави Адміністрації президента Ганни Герман, Росія вже з інтересом відреагувала на пропозицію України провести в Києві історичний саміт із роззброєння.

У 1992 році РФ, США, Україна, Білорусь і Казахстан підписали в Лісабоні протокол до угоди між Москвою і Вашингтоном про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. В його п'ятій статті Білорусь, Казахстан і Україна зобов'язалися в найкоротші терміни приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, поповнивши клуб без'ядерних держав, що й було зроблено.

Раніше в експертних колах, близьких до американської сторони, повідомлялося, що новий договір, скоріш за все, буде підписано у Празі. У Кремлі такий варіант не відкидали.

За інформацією МЗС РФ, робота над угодою зі скорочення озброєнь має бути реалізована наприкінці березня - на початку квітня.

Читайте також:

Азаров відправить в Москву делегацію знижувати ціни на газ

Глава МЗС поїхав домовлятись про візит Мєдвєдєва в Україну

Янукович запросив Росію та США підписати історичну угоду про роззброєння в Києві

ВідеоРосія готова підписати угоду про роззброєння зі США у Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: