Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія готова зберегти і подовжити транзит газу через Україну - Путін

Все залежить від Стокгольмського арбітражу.

Росія готова зберегти транзит газу через Україну, незважаючи на будівництво "Північного потоку-2".

Про це під час прес-конференції у Гельсінкі розповів президент РФ Володимир Путін.

"Я завірив пана президента (Трампа - ред.) у тому, що Росія готова зберегти транзит (через Україну - ред.), більше того, ми готові подовжити транзитний контракт, який спливає наступного року, у випадку врегулювання суперечки між суб'єктами господарювання у Стокгольмському арбітражному суді", - сказав він.

Заява Путіна прозвучала напередодні тристоронніх переговорів між Росією, Україною і Єврокомісією з приводу транзиту газу. Вони, нагадаємо, відбудуться 17 липня в Берліні.

Ключова тема переговорів - обговорення умов транзиту газу через територію України європейським споживачам, зокрема строків транзитних договорів між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Стокгольмський арбітраж, про який говорив Путін на прес-конференції з Трампом, в лютому 2018 року вирішив, що "Газпром" зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" $ 4,63 млрд за недопоставку газу за транзитним договором, а з урахуванням боргу української компанії за поставлений газ ( $ 2 млрд) - $ 2,6 млрд. Після цього рішення "Газпром" заявив про намір розірвати контракти з "Нафтогазом" на постачання і транзит газу.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Вибір редакції