Москва відновила транзит газу до Європи

"Газпром" розпочав пробну прокачку газу. До країн ЄС паливо надійде завтра вдень. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Росія у вівторок, 13 січня, відновила транзит газу до Європи через Україну, який було призупинено 7 січня.

Одержавши команду Центрального диспетчерського пункту "Газпрому" в Москві, газовимірювальна станція "Суджа" о 9 годині за київським часом розпочала пробне прокачування газу для споживачів Балканського регіону, Туреччини та Молдавії.

Заявлений обсяг газу становить 3 мільйони 126 тисяч кубометрів на годину.

Україна вже підтвердила проходження транзитного газу для Європи. "Газ пішов", - заявив речник "Нафтогазу" Валентин Землянський.

За даними "Нафтогазу", до Румунії, Молдови та Польщі газ потрапить до 15:00 середи.

"Наша система працює у реверсному режимі. Для її переводу до нормального режиму постачань необхідно 36 годин", - пояснив Землянський.

Але хоча Москва заявила про завершення "газової війни" з Києвом, конфлікт ще не вирішений, пише російська газета "КоммерсантЪ". "Газпром" погрожує знову перекрити транзит, якщо Україна буде відбирати паливо для технологічних потреб.

А у Києві не приховують, що так і вчинять. Голова уряду Юлія Тимошенко заявила, що Україна буде використовувати російський технологічний газ для транспортування палива і розрахується за нього тільки після укладання нових контрактів з РФ.

Потужності газових сховищ країни дозволяють забезпечувати газом тільки внутрішній ринок, але не транзит газу до країн Європи. "Тому Україна і надалі відбиратиме 21 млн. кубометрів газу для прокачування решти обсягів у напрямі ЄС", - заявив Землянський.

У "Газпромі" кажуть, що новий конфлікт майже неминучий. "Нафтогаз України" повинен розуміти, що роблячи такі заяви і такі дії, українська сторона в черговий раз створює кризову ситуацію з транзитом російського газу європейським споживачам", - стверджує представник російської монополії Сергій Купріянов.

Єдиний вихід для сторін експерти вбачають у тому, щоб протягом 36 годин домовитися про ціну постачань газу Україні і підписати відповідний контракт. Проте станом на вчорашній вечір їх позиції з цього питання так і не зблизилися.


Читайте також:

Хто виграв від "газової війни" Росії та України
Тимошенко буде безкоштовно брати російський газ
ЄС: газова війна - це плата за незалежність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: