Росія хоче "приватизувати" Полтавську битву

Російські депутати засудили владу України за те, що вона вбачає "у зраді Івана Мазепи приклад для наслідування".

Держдума Росії закликає відзначати ювілей Полтавської битви як "велику дату російської та світової історії". Дату ювілею проголошено Днем військової слави Росії.

Відповідну постанову російські депутати 375-ма голосами "за" ухвалили в п'ятницю, 3 липня.

"Депутати Держдуми сповнені відчуття гордості й глибокої подяки до тих, хто 300 років тому, не шкодуючи свого життя, встав на захист Батьківщини - імена Петра Великого, солдатів, генералів, "пташенят гнізда Петрового", назви звитяжних полків і героїзм козаків і мешканців Полтави не буде забуто", - йдеться в документі.

Також наголошується, що "не буде забуто й зраду Івана Мазепи, ім'я якого стало прозивним, а самого його було піддано анафемі Російською православною церквою".

"Не може не дивувати, що в керівництві України сьогодні перебувають люди, які вбачають у зраді зразок для наслідування й таким чином відмовляють собі й своєму народу в історичному праві вважатися нащадками переможців Полтавської битви", - підкреслюється в заяві Держдуми РФ.

Нагадаємо, 26-28 червня в Полтаві проходили заходи, присвячені 300-річчю Полтавської битви, участь в яких взяли близько 50 тисяч людей, в тому числі представники української та російської влади.

Представник президента України Марина Ставнійчук, виголошуючи промову, наголосила, що для України Полтавська битва, в яку вона вступила під проводом гетьмана Івана Мазепи, мала важливе значення.

"Вона дала нашій країні історичний шанс - здобуття суверенності і самостійності", - зазначила Ставнійчук, підкресливши, що, на жаль, результатом цієї битви стала поразка національно-визвольного змагання. Як відомо, тоді гетьман Іван Мазепа зі своїм військом, який до цього підтримував Петра I, несподівано перейшов на бік шведського короля Карла XII. Але битва все одно завершилася перемогою російської армії.

Під час відзначання ювілею битви в Полтаві делегація Росії у вшануванні пам'яті загиблих українських козаків участі не взяла.

Читайте також:

На 300-річчя Полтавської битви козаки влаштували провокацію

"Свобода" встановила в Полтаві білборди з Мазепою

В Росії хочуть скласти список "фальсифікаторів" історії

"Братчики" сплюндрували пам’ятник Леніну в Одесі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: