Росія хоче приватизувати український газ

Володимир Путін порівняв Україну з дівчиною, яку треба позбавити ілюзій.

Росія готова взяти участь у приватизації газотранспортної системи України, якщо Київ цього захоче, заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

"Ми можемо брати участь і в приватизації, якщо українська держава цього захоче. Але там фетишизується газотранспортна система. Вона вважається національним надбанням, що дісталося мало не з небес, і не підлягає приватизації, але ми можемо взяти участь у приватизації, якщо Україна на це зважиться", - сказав Путін в інтерв'ю німецькому телеканалу АРД, яке вийде в ефір 14 січня.

Прем'єр нагадав, що раніше Росія пропонувала узяти газотранспортну систему України в довгострокову оренду з тим, аби сама система залишилася у власності української держави. "Від цього лише всі б виграли. Але і приватизувати можна. Чому ні?" – зазначив Путін.

Крім того, глава російського уряду запропонував Євросоюзу надати Україні кредит, якщо українській економіці не вистачає ресурсів.

"Якщо не вистачає ресурсів сьогодні, економіка не готова, вона енергозатратна, дайте їм кредит", - заявив він.

Путін також висловив думку, що "Україна бажає паразитувати на транзиті газу до Європи". На його думку, ця ситуація наклалася на внутрішню політичну кризу.

"Сьогодні багато людей розчаровані. Колишні лідери Помаранчевої революції не виправдали їх надій, а, навпаки, зловжили їх довірою. Політична боротьба виражається зіткненням між кланами, і метою є не зміцнення демократії і будівництво ринкових стосунків, а задоволення особистих амбіцій і діставання доступу до фінансових потоків, одним з яких є російський газ", - підкреслив прем'єр.

Він вважає, що способом позбавитися такого стану речей є диверсифікація потоків, транспортних можливостей і постачань від виробників в Росії до споживачів в Європі.

"Потрібно ці транзитні країни позбавити ілюзій, потрібно дівчину позбавити ілюзії - у наречених є вибір", - сказав Путін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: