Росія хоче, щоб Україна віддала Європі власний газ

Російський віце-прем'єр пропонує Україні надати Європі газ з власних газосховищ і обіцяє після цього подумати, чи компенсує Росія Україні цей газ.

Якщо Україна поставить Європі газ зі своїх підземних газосховищ, Росія готова розглянути можливість відшкодування цього об'єму.

Про це заявив російський віце-прем'єр Ігор Сєчін.

"Якщо Україна в обов'язковому порядку підніме зі своїх ПГС певний об'єм газу і надасть нашим партнерам, ми розглянемо можливість відшкодування цього об'єму на іншому напрямі", - заявив він журналістам після переговорів Володимира Путіна з прем'єрами Словаччини, Болгарії та Молдавії.

Сєчін повідомив також, що обговорюються різні можливі маршрути постачання газу.

Крім того, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що "Газпром" може здійснити розмінні операції по газу з Україною, щоб забезпечити постачання споживачам Словаччини і Молдови.

"Пропозиція, яка було зроблено з боку прем'єр-міністра Словаччини, цілком реалізовується. Мова йде про обмінні операції, коли "Газпром" поставить газ для внутрішнього споживання України, 20 мільйонів кубометрів, а Україна поставить їх з підземних газосховищ на західні кордони для споживачів Словаччини", - сказав він.

Він відзначив, що така ж схема постачань може бути використана для забезпечення споживання Молдови, але неможлива для Болгарії, оскільки на цьому напрямі на Україні немає ПГС.

Читайте також:

Європа хоче подати в суд на "Газпром"

"Нафтогаз": Україна Європі нічого не винна

Дубина Росії: "Будь ласка, позичте нам технічний газ"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: