Росія і США підпишуть новий договір про обмеження озброєння

Попередній договір поточного року став надійним фундаментом для вибудовування нової угоди.

МЗС РФ в п'ятницю, 4 грудня, поширило заяву, відповідно до якої робота над новим російсько-американським договором про обмеження стратегічних наступальних озброєнь наближається до завершення.

"Відповідно до доручення президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва і президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами наближається до завершення інтенсивна робота з підготовки до підписання двостороннього повноформатного договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь", - сказано в документі.

У ньому також зазначається, що попередній договір, термін дії якого спливає 4 грудня поточного року, "став надійним фундаментом для вибудовування нової угоди - багато з його положень, перевірені часом і практикою, актуальні і в нинішніх умовах". У заяві МЗС РФ сказано, що Москва і Вашингтон повністю виконали свої зобов'язання за договором СНО-1, який було укладено в липні 1991 року між СРСР і США

Російське зовнішньополітичне відомство повідомило, що РФ "з часу закінчення" холодної війни "скоротила кількість тих, що були і підлягають зарахуванню за Договором стратегічних боєзарядів більш ніж удвічі, ліквідувавши при цьому понад 3000 міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) і балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ) , близько 1500 пускових установок МБР і БРПЧ, а також понад 45 атомних підводних човнів і понад 65 важких бомбардувальників ".

У документі також наголошується, що "виконання Договору про СНО було б неможливим без значних зусиль, які були зроблені Республікою Білорусь, Республікою Казахстан і Україною відповідно до Протоколу до Договору, підписаного 23 травня 1992 року в Лісабоні". Таким чином, Москва "високо оцінює відповідальний вибір цих країн на користь узгодженого виводу ядерної зброї з їхньої території та приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в якості держав, які не володіють ядерною зброєю".

На думку МЗС РФ, майбутній договір по СНО "покликаний стати ще однією віхою у справі роззброєння і нерозповсюдження, ознаменувати перехід на більш високий рівень взаємодії Росії та США, підтвердити спільність цілей двох країн в питаннях зміцнення взаємної та глобальної безпеки".

У липні 2009 року президенти Росії й США на саміті в Москві підписали документ про намір скоротити майже вдвічі кількість ядерних боєзарядів - до 1500-1675 одиниць, а також їх носіїв - до 500-1100 одиниць. Конкретні цифри повинні бути узгоджені в ході переговорів щодо нового договору.

Раніше повідомлялося, що переговори, розпочаті влітку президентами Дмитром Мєдвєдєвим і Бараком Обамою, останнім часом зайшли в глухий кут. Як заявляв голова Генштабу ЗС РФ Микола Макаров, зберігаються розбіжності стосовно інспекцій та контролю.

За даними російських ЗМІ, у новому договорі Вашингтон має намір не тільки закріпити скорочення кількості засобів доставки ядерних боєголовок, але і хоче посилити контроль над російськими мобільними комплексами з міжконтинентальними балістичними ракетами Тополь.

Читайте також:

Мєдвєдєв пообіцяв допомогти США встановити мир в Афганістані

Обама оприлюднив нову стратегію США в Афганістані

Генсек НАТО: Альянс направить до Афганістану ще 5 тис. солдатів

Обама пояснив різницю між війнами у В'єтнамі та Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: