Росія модернізуватиме українську ГТС, але без Брюсселя

У Кремлі вважають, що оновлення української газотранспортної системи обійдеться вдвічі дорожче, ніж на це розраховує українська влада.

Росія готова брати участь у модернізації газотранспортної системи України і частково її фінансувати.

Про це заявив міністр енергетики Росії Сергій Шматко.

"Ми готові частково фінансувати таку діяльність", - сказав Шматко, відповідаючи на запитання про можливу участь у модернізації ГТС України.

За його словами, Росія оцінює вартість повної модернізації української газотранспортної системи приблизно в 10-12 млрд. євро.

"Я чув від українського прем`єра оцінку в 5-6 мільярдів євро. За нашими оцінками, ця сума має бути вдвічі більшою", - сказав Шматко.

Також він зазначив, що Росія не приєднуватиметься до декларації України і Євросоюзу щодо модернізації української ГТС.

"Це двосторонній документ, ми не бачимо сенсу приєднуватися", - сказав він.

Нагадаємо, 23 березня у Брюсселі український уряд, Єврокомісія, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк підписали Спільну декларацію про модернізацію ГТС України.

Ця угода викликала роздратування у Кремлі, а також ряд демаршів у російсько-українських стосунках з боку Росії, оскільки Москва побоювалася послаблення монопольного становища "Газпрому" на європейському енергоринку.

Проте після візиту до Москви прем'єр Юлія Тимошенко повідомила, що у розмові з Володимиром Путіним усі суперечливі моменти було усунено.

Кабінет міністрів доручив Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" до кінця 2009 року затвердити техніко-економічні обґрунтування та уточнені кошториси для реалізації інвестиційних проектів з модернізації ГТС України.

Читайте також:

Українська труба зацікавила Естонію

Ющенко запропонував США подратувати Росію

Путін: Росія не претендує на управління українською трубою

Тимошенко подружилася з Росією і дуже задоволена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: