Росія могла навмисно спричинити екологічну катастрофу у Криму - слідство

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Всього у поліції кілька версій подій.

Російська окупаційна влада в Криму могла навмисно спричинити екологічну катастрофу в окупованому Криму та на території Херсонщини для відновлення водопостачання з материкової України.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. 

У слідства існує кілька версій небезпечних викидів хімічних речовин на півночі окупованого Криму. Перша: викиди ангідриду та оксиду сірки відбулися через неналежну експлуатацію заводів "Кримський титан", "Кримський содовий завод" та "Кримський бромовий завод". Друга: пошкодження резервуарів для відходів зазначених заводів під час військових навчань РФ.

Третя ж версія така: викид в атмосферу надлишків сірнистого ангідриду та оксиду сірки здійснений Російською Федерацію з метою створення масштабної інформаційної кампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації стихійних мітингів невдоволених екологічною ситуацією місцевих мешканців з обох сторін адмінкордону з вимогами розблокувати дамбу на Північнокримському каналі та відновити подачу води на ТОТ АР Крим для припинення техногенної катастрофи в регіоні.

Повідомляється, що необхідні слідчі дії з прикордонниками, які постраждали від хімічних викидів, вже проведені, а матеріали для аналізів взяті. Взято також зразки ґрунту, води та повітря на півдні Херсонщини. 

ВідеоХімічна загроза. На межі з Кримом чатують медики та рятувальники

По Херсонській області курсує мобільна лабораторія, що перевіряє повітря. 

Хімічна загроза. На межі з Кримом чатують медики та рятувальники

Нагадаємо, в окупованому Криму через викиди з заводу "Кримський титан" потерпають жителі Армянська. Люди масово звертаються до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці, нудоту. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею та сіро-зеленим нальотом.

У Криму впродовж двох днів провели масову евакуацію дітей з Армянська. Утім, окупаційна влада екологічної катастрофи в Криму не визнає. Через це український омбудсмен терміново звернулася в ООН з приводу екологічної катастрофи у Криму. Своєю чергою, українська розвідка повідомила, що викид небезпечної речовини в Криму міг статися через влучення снарядів російських військових.

Залиште свій коментар

Вибір редакції