Росія могла сфальсифікувати перехоплені радіозаписи під час нападу на українські кораблі - СБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це може бути спектакль для дискредитації українських спецслужб.

Російська сторона могла сфальсифікувати перехоплені радіозаписи під час нападу на українські кораблі біля Керченської протоки.

Про це на брифінгу 30 листопада розповів керівник апарату СБУ Ігор Гуськов.

Під час брифінгу спецслужба показала перехоплені аудіопереговори командира корабля "Дон" прикордонної служби ФСБ РФ капітана другого рангу Олексія Саляєва з невстановленим працівником прикордонного управління ФСБ РФ. На цьому записі його просять кілька разів повторити із тією ж гучністю фрази, які він казав безпосередньо під час нападу, і які є на опублікованих раніше аудіозаписах.

"Будь-яка спецслужба, коли противник розкриває можливість прослуховування її співробітників, відразу змінює канали зв’язку. Здається, що росіяни, які намагаються дотримуватися цього правила на Донбасі, цього разу ніяк не реагують. Ми маємо дві версії. Перша версія – ми допускаємо, що це зроблено навмисно, а самі радіопереговори є спектаклем. І робиться це для того, щоб через навмисне злиття інформації підштовхнути ГУР Міноборони або СБУ до її оприлюднення як доказів злочинних дій Кремля. У цьому випадку ми не виключаємо, що спецслужби РФ практично миттєво можуть випустити власний сюжет про те, як готувався спектакль. Як підсумок – дискредитація українських спецслужб та недовіра до раніше оприлюднених радіозаписів", - заявив Гуськов.

За його словами, розмова під час нападу була перехоплена 26 листопада, а розмова, де російського прикордонника просять повторити ті самі фрази – 28 листопада.

Однак СБУ також розглядає і другу версію можливих подій.

"Ми не виключаємо, що нехтування правилами протидії радіорозвідці з боку окремих представників російських спецслужб може бути пов’язана або з примітивізмом у роботі або зі звичайною дурістю", - підкреслив Гуськов.

Саме тому росіяни намагаються створити нові сфальсифіковані аудіозаписи як доказ начебто провокації з боку українських кораблів.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. Згодом так звані суди заарештували їх на два місяці.

ВідеоСБУ оприлюднила докази агресії РФ у Керченській протоці

СБУ твердить, отримала беззаперечні докази цілеспрямованого обстрілу українських кораблів російською авіацією. На брифінгу журналістам показали аудіозаписи нібито перемов пілотів гелікоптера та винищувача із диспетчерами. 

СБУ оприлюднила докази агресії РФ у Керченській протоці

Залиште свій коментар

Вибір редакції