Росія згодна дати Україні газ в кредит

Україна має можливість звернутися за кредитами, якщо їй це необхідно для проплати постачань газу.

Створений у результаті переговорів між Росією, Україною і Євросоюзом механізм багатостороннього моніторингу транзиту газу буде безстроковим, заявив віце-прем’єр РФ Ігор Сєчин.

"Підписаний документ діятиме на постійній основі, створюючи, таким чином, систему контролю", - сказав Сєчин на прес-конференції у Брюсселі у понеділок.

Він зазначив, що документ дозволить володіти інформацією, що дає можливість оперативного реагування на проблеми, що виникають.

Водночас, Сєчин підкреслив, що Україна має можливість звернутися за кредитами, якщо їй це необхідно для проплати постачань газу.

"Якщо в України виникнуть проблеми з фінансуванням постачань газу, то вона може звернутися до міжнародного співтовариства. Ми знаємо, що Міжнародний валютний фонд обіцяв їй кредит у 16,5 млрд. доларів", - сказав віце-прем’єр.

При цьому він підкреслив, що "Якщо Україна звернеться до Росії, ми готові і його (кредит) розглянути. Адже є цивілізовані способи вирішення проблем".

Як повідомлялося, у ВАТ "Газпром" вважають "Меморандум про газову співпрацю між Україною і Росією" недійсним. Положення Меморандуму про співпрацю в газовій сфері між урядами Росії та України від 2 жовтня 2008 року втратили силу і не можуть бути основою для подальших переговорів.

Читайте також:
Росія скасувала газову угоду Путіна - Тимошенко
Тимошенко і Путін поділили газові переговори
Росія схвалила газовий протокол і відправила його у Брюссель


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: