Росія може повернути захоплені торік українські кораблі сьогодні вночі – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таку інформацію має одеське інтернет-видання.

Захоплені 25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки Росією кораблі можуть повернути Україні протягом найближчих кількох годин. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє інтернет-видання Думская.

Пересування корабля Сапфір 16.11.2019

Ідеться про малі броньовані артилерійські катери ВМС України "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу". За інформацією ЗМІ, за ними вже вийшли спеціальні судна з Південного, Чорноморська та Одеси. Це пошуково-рятувальний корабель "Сапфір", буксири "Титан" і "Гайдамаки".

Фотогалерея З'явились фото українських кораблів у порту Керчі (3 фото)

Тим часом росіяни нібито тягнуть кораблі з окупованої Керчі, а зустріч і передача мають відбутися у відкритому морі приблизно в 60 милях від Одеси, неподалік від кримського мису Тарханкут. В якому стані перебувають катера і "Яни Капу" після річного полону, невідомо.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Відео Україна вимагає від Росії віддати кораблі, на яких рік тому захопили моряків

Українське МЗС направило російській стороні ноту з вимогою вказати координати українських катерів "Бердянськ", "Нікополь" та буксира "Яни Капу", які рік тому захопили і обстріляли російські військові. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. За словами чиновника, українська сторона будь-якої миті готова забрати ці кораблі.

Україна вимагає від Росії віддати кораблі, на яких рік тому захопили моряків

Залиште свій коментар

Вибір редакції