Росія може припинити постачання нафти через Україну

Поставки нафти до ЄС можуть припинитися через неврегульовані розбіжності між Російською Федерацією та Україною про транзит.

Росія попередила Європейський Союз про можливе припинення поставок нафти в Словаччину, Чехію та Угорщину по газопроводу "Дружба" через територію України через розбіжності з питань ціни, заявив Кабінет міністрів Словаччини.

"Уряд Словаччини, відповідно до раніше досягнутих домовленостей по системі раннього попередження, було повідомлено листом від російського міністерства енергетики про те, що можуть виникнути збої поставок нафти до трьох країн ЄС через неврегульовані розбіжності між Російською Федерацією та Україною про транзит нафти", - йдеться в заяві.

У липні-жовтні минулого року поставки нафти з Росії до Чехії скоротилися. Як говорив раніше віце-прем'єр РФ Ігор Сечин, збій в постачаннях пояснюється відсутністю між російськими постачальниками і чеськими покупцями прямих договорів. На думку влади РФ, продаж російської нафти в Чехію з участю посередників не гарантує виконання узгоджених експортних графіків. Останні три роки Росія неодноразово пропонувала чеській стороні укласти меморандум про співпрацю в галузі поставок російської нафти до Чехії.

Трубопровід "Дружба" протяжністю близько шести тисяч кілометрів є найбільшою системою трубопроводів у світі. Північна ділянка нафтопроводу проходить по території Білорусії, Польщі та Німеччини, а південний - України, Чехії, Словаччини та Угорщини. За "Дружбі" до країн ближнього і далекого зарубіжжя спрямовується майже половина йде на експорт російської нафти. Останніми роками по основному, західному, напрямку нафтопровідній системи перекачується до 70-80 мільйонів тонн на рік.

Раніше "Транснефть" відзначала ризики транзиту через українську територію в разі запуску в аверсному режимі трубопроводу Одеса-Броди. У цьому випадку Росія зіткнеться з необхідністю пошуку нових маршрутів для майже 30 мільйонів тонн своєї нафти, яка зараз в напрямку Чорного моря йде за системою Одеса-Броди (18 мільйонів тонн нафти - по південному напрямку "Дружби" і 9 мільйонів тонн - у реверсному режимі Одеси-Бродів).

Зараз нафтопроводом Одеса-Броди транспортується паливо з Росії до портів Чорного моря. Проте Україна вже кілька років намагається реалізувати проект з прокачування нафти в зворотному напрямку - з портів до Європи. У цьому випадку Росія втратить можливість прокачувати по південній гілці трубопроводу "Дружба" близько 19 мільйонів тонн нафти, яка зараз експортується. Перенаправити ці обсяги припаде до БТС-2.

Читайте також:

Роздрібні ціни на бензин в Україні підвищились

Трубу "Одеса-Броди" прорвало

Росія та Туреччина домовилися про будівництво нафтопереробного заводу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: