Росія може відновити кримінальні справи проти Тимошенко

У ПР не виключають, що Росія може відновити криміальні справи проти Тимошенко. У такому разі відшкодовувати збитки російській стороні буде держава, а не особисто Тимошенко.

Юлія Тимошенко у суді 2001 року
Архів
Тимошенко у суді 2001 року
У Партії регіонів не виключають, що прокуратура Росії може відновити кримінальні справи проти екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

Про це заявив регіонал Олександр Єфремов, коментуючи інформацію про те, що українська прокуратура нібито запропонувала російським колегам відновити розслідування раніше закритих кримінальних справах щодо Тимошенко.

"Якщо у них в колах зріє ця інформація, і вони мають відповідні документи, і піднімуть їх на відповідний рівень, то я не виключаю, що Російська Федерація може порушити ці справи для того, щоб повернути кошти, які були свого часу через державний бюджет України, по боргах приватної компанії повернуті Російській Федерації", - сказав Єфремов.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи буде держава, а не особисто Тимошенко в такому разі відшкодовувати збитки російській стороні, Єфремов сказав: "На жаль, так. Але тоді в процесі слідство має пройти по всьому ланцюжку, і подивитися, куди пішли ці гроші".

"Я думаю, що при певній постановці завдання, не важко простежити ланцюжок пересування грошей, тим більше, що всі повинні розуміти, що в сучасному світі у нас неможливо перервати ланцюжок проходження грошей, і якщо є відповідне бажання, то можна відстежити, де ці гроші є", - зазначив Єфремов.

Як повідомлялося, в Росії Тимошенко звинувачувалася в організації в 1996 році через посередника неодноразових передач хабарів "кільком посадовим особам Центрального управління матеріальних ресурсів і зовнішньоекономічних зв'язків і Центрального організаційно-планового управління Міноборони РФ за завищення цін на матеріально-технічні ресурси, що поставляються для Збройних Сил РФ".

У 2001 році Генпрокуратура Україна звинуватила Тимошенко в контрабанді газу, фальсифікації документів, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, дачі хабара екс-прем'єру України Павлу Лазаренку і розкраданні коштів в особливо великих розмірах.

Всі ці звинувачення стосуються періоду часу, коли Тимошенко очолювала корпорацію "ЄЕСУ". Сама Тимошенко перебувала під арештом в Лук'янівському СІЗО.

У 2005 році Генеральна прокуратура України закрила справи проти Тимошенко. У лютому 2005 року Верховна Рада затвердила її на посаді прем'єр-міністра України.

У листопаді 2005 року Верховний суд України підтвердив законність закриття усіх кримінальних справ проти Тимошенко. Як заявила тоді сама Тимошенко, суд підтвердив законність закриття 28 кримінальних справ проти неї, а також цілої низки кримінальних справ, де фігурували члени її команди і сім'ї, порушених за останні 10 років.

Крім того, в 2005 році Генпрокуратура РФ повідомила про припинення розслідування кримінальної справи стосовно Тимошенко у зв'язку із закінченням терміну давності.

Читайте також:

Тимошенко заявила, що за нею постійно стежать з десяти автомобілів

Тимошенко поклала на Януковича відповідальність за своє життя

Герман порадила Тимошенко піти до перукаря та психоаналітика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: