Росія може задіяти морських піхотинців для провокацій в Криму

Екс-голова РНБО Володимир Горбулін та військовий експерт Валентин Бадрак попереджають: Москва може спробувати дестабілізувати ситуацію в Україні.

Українські експерти не виключають можливості провокацій з боку Росії з використанням розміщених у Криму російських військових з'єднань.

На думку екс-голови РНБО Володимира Горбуліна та директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентина Бадрака, це можливо, якщо на виборах президента України переможе небажаний для Російської Федерації кандидат.

"На сьогодні питання російськими лідерами поставлене таким чином: або Україна повинна під час майбутніх президентських виборів отримати лідера - кремлівського васала, котрий управлятиме країною як Малоросією, російською околицею, або буде знайдено приводи для застосування проти України жорстких заходів впливу", - зазначають фахівці.

При цьому під "жорсткими заходами" вони мають на увазі не повноцінну військову агресію, а спроби з боку РФ дестабілізувати ситуацію в Україні за допомогою розташованих у Криму військових частин і з'єднань.

"Воєнне втручання першого рівня напевне носитиме локальний характер, із наданням українській владі самостійного вибору щодо подальшої ескалації конфлікту. У цьому сенсі майже 3 тисячі морських піхотинців ЧФ РФ можуть бути використані Москвою як наживка. І тільки якщо ця наживка спрацює, у хід можуть піти повітряно-десантні дивізії", - змальовують можливий сценарій протистояння Горбулін і Бадрак.

Проте подібний розвиток подій експерти вважають достатньо маловірогідним.

"У Москві усвідомлюють, що досягти на території Криму кількісної переваги військ буде непросто. А негативні наслідки навіть локальної військової операції на території півострова і для російської політики (населення орієнтованого на туризм регіону навряд чи буде в захваті від ескалації воєнного конфлікту поблизу турбаз), і для російського бізнесу очевидні", - пояснили вони.

На думку Горбуліна та Бадрака, Росія стала домінуючою геополітичною загрозою для України. Вони припускають, що загроза силових дій також буде зростати в міру наближення дати виведення Чорноморського флоту РФ із території України.

Читайте також:

Росія стала головною загрозою для України і змусить США відступити

Росія готова співпрацювати з новим президентом України

Західні експерти: Україна скоро розпадеться на три частини

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: