Росія нагадала Януковичу про його обіцянки

Російська влада очікує від Януковича швидких кроків у напрямку приєднання України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

Росія розраховує на відновлення переговорів з Україною про її приєднання до Митного союзу РФ, Білорусі і Казахстану, заявив спікер Державної думи РФ Борис Гризлов.

Він відзначив, що новообраний президент України Віктор Янукович заявив про те, що з його приходом до влади робитимуться зусилля для зближення з Росією по всіх напрямах, в першу чергу з економічних питань.

Гризлов нагадав, що Росія, Білорусь, Україна і Казахстан мали намір створити Єдиний економічний простір (ЄЕП) ще в 2003 році. Процес затягнувся у зв'язку з позицією України, яка виступала за створення зони вільної торгівлі в рамках ЄЕП, але відмовлялася входити в Митний союз і виступала проти створення наднаціональних органів цієї організації.

З приходом в 2005 році до влади президента Віктора Ющенка переговори по ЄЕП були припинені. Президенти Росії, Білорусі і Казахстану на зустрічі в Алма-Аті 19 грудня домовилися створити Єдиний економічний простір 1 січня 2012 року, а Митний союз трьох країн запрацював вже з 1 січня 2010 року.

"У "Єдиної Росії" і Партії регіонів, яку очолює Янукович, є угода про співпрацю, в рамках цієї угоди були визначені раніше і робитимуться кроки по зближенню наших економік, у тому числі і в питанні Митного союзу. Це той напрям, по якому ми рухатимемося", - сказав Гризлов.

Нагадаємо, раніше видання "КоммерсантЪ" за інформацією високопоставленого чиновника в Міністерстві економіки писало, що вже зараз команда Януковича веде підготовку до першої серйозної зовнішньоторговельної ініціативи країни - приєднання України до єдиного митного простору Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі. Членство у даному союзі передбачає скасування митних обмежень і введення єдиного митного тарифу. 

Читайте також:

Янукович приєднає Україну до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі

Вітренко порадила Януковичу: Україну врятує тільки союз із Росією та Білоруссю

Литвин закликає швидше вступати до ЄЕП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: