Росія перекидає до України завербованих агентів перед виборами - прикордонники

Росія перекидає до України завербованих агентів перед виборами - прикордонники

Фото: Associated Press

Виявили 59 завербованих осіб.

Перед виборами Росія направляє до України завербованих спецслужбами громадян з території окупованого Донбасу і Криму, повідомив на брифінгу речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

Від початку нинішнього року виявили 59 таких осіб. Мета їхнього в’їзду в Україну – дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії та безпосередньо у самих виборах.

Впродовж березня ДПС посилить охорону кордону. "Мета - не допустити провокацій на державному кордоні, провезення зброї, боєприпасів, вибухівки та інших засобів терору, а також недопущення осіб, які можуть брати участь у дестабілізаційних заходах на території України у період виборів", - каже Слободян.

Щодоби службу на кордоні нестимуть 7 тисяч прикордонників. Для посилення заходів залучать ще 1300 осіб, зокрема, представників Нацполіції.

За словами Слободяна, цієї ночі затримали мешканця Херсонської області. Він намагався перетнути кордон із окупованим Кримом в бік України. 2014 року його завербувала Росія і він брав активну участь у бойових діях проти України в складі батальйону НЗФ.

Раніше, 9 березня, українські військові затримали озброєного бойовика. Він мав при собі автомат Калашникова АК-74, військовий квиток, документи організації "ЛНР" і російські рублі. На Донбасі також схопили одного з організаторів захоплення адмінбудівлі луганської СБУ весною 2014 року і "почесного" танкіста "ДНР", який перебував на службі бойовиків протягом чотирьох років.

Стало відоме ім'я харківського чиновника, якого затримали за підозрою у державній зраді

Стало відоме ім'я харківського чиновника, якого затримали за підозрою у державній зраді

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація