Росія наполягає на придбанні української ГТС у власність

"Газпром" готовий купити контрольний пакет акцій "Укртрансгазу" за гроші або в обмін на знижку в ціні на газ". Модернізація ГТС росіян не цікавить.

"Газпром" зацікавлений виключно в контрольному пакеті акцій ВАТ "Укртрансгаз", що експлуатує українські ГТС, повідомило високопоставлене джерело в компанії.

"Нам потрібна власність, а не управління і контроль. Україна ж пропонує тільки участь на паритетних засадах. Ми готові купити пакет акцій за гроші або в обмін на знижку в ціні на газ", - уточнив співрозмовник.

Через це переговори про створення газотранспортного консорціуму за участю Росії та України зайшли в глухий кут.

Саме тому прем'єр-міністр Микола Азаров 1 квітня запропонував першому заступнику прем'єра РФ Ігору Шувалова обговорити спільну модернізацію української газотранспортної системи.

"Ми готові піднімати питання модернізації газотранспортної системи", - підкреслив Азаров.

Прем'єр додав, що пропускна здатність ГТС на вході складає 288 мільярди кубометрів, а на виході -178 мільярдів кубометрів на рік. При цьому, за словами Азарова, після модернізації ГТС її пропускна здатність значно підвищиться.

Крім того, прем'єр зауважив, що на модернізацію української ГТС необхідно набагато менше ресурсів, аніж на будівництво Росією "Північного потоку" та "Південного потоку".

Азаров наголосив, що Україна також пропонувала розглянути питання модернізації ГТС і країнам ЄС.

"Ми пропонуємо Росії, ЄС розглянути таку можливість", - підкреслив він.

У НАК "Нафтогаз України" вважають, що спільна модернізація є більш реальним проектом, ніж створення консорціуму з управління ГТС.

"Ми не відмовляємося від ідеї створення консорціуму, і модернізація може стати першим кроком у цьому питанні. Але поки проект з інвестицій та модернізації газотранспортної системи більш реальний, ніж консорціум", - говорить джерело в компанії.

Читайте також:

Ющенко: Росія вимагає за газ створення союзної держави

Азаров запевнив, що Україна зайвого газу не купуватиме

Держдума РФ: Азаров не переконає Путіна переписати газову угоду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: