Росія наполягає, що має право возити свої ракети Севастополем

Російське МЗС запевнило, що РФ не порушувала жодних договорів з Україною під час перевезення густонаселеним районом Севастополя своїх ракет.

У Міністерстві закордонних справ РФ заявляють, що під час інциденту, який стався в Севастополі, коли військовослужбовці Чорноморського флоту Росії  перевозили ракети устонаселеним районом міста, не було порушено угоду про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України.

Про це заявив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко.

Зокрема, він зазначив, що перевезення боєзарядів, які належать російському флоту в Севастополі, було "традиційною дією" з їх передислокації з одного об`єкту ЧФ до іншого.

"Жодних нових дій наші військові моряки не здійснювали. Тому дії української сторони були для нас сюрпризом", - наголосив він.

При цьому Нестеренко наголосив, що ці дії російські моряки здійснювали і раніше, вони повністю відповідають домовленостям базування ЧФ РФ на території України.

Представник російського МЗС зазначив, що міністерство дійсно одержало відповідну ноту від України.

Нагадаємо, 8 липня о 18.30 співробітники ОДАІ УМВС України в місті Севастополі зупинили автоколону з чотирьох автомобілів, які належали одній з військових частин ЧФ РФ. Рух колони було зупинено у зв`язку з відсутністю узгодження з компетентними органами України про пересування її за межами місць постійної дислокації, в порушення угоди про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України.

За інформацією джерела в севастопольській міліції, до складу колони входили три ракетовози на базі автомобіля "КрАЗ" у супроводі озброєної охорони (останню представляли військовослужбовці ЧФ РФ, озброєні автоматами, і один - пістолетом ПМ) і пожежного спецавтомобіля. Машини перевозили територією регіону закритий тентом великогабаритний вантаж.

Дати правоохоронцям оглянути вантаж російські військовослужбовці відмовилися, посилаючись на спеціальний характер вантажу і відповідний наказ командування ЧФ. Проте українські правоохоронці зажадала провести перевірку і встановили, що вулицями міста провозять без будь-яких дозвільних документів крилаті ракети.

10 липня Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв`язку з перевезенням військовослужбовцями Чорноморського флоту крилатих ракет густонаселеним районом Севастополя.

У МЗС заявили, що російська сторона порушила Угоду між Україною і Російською Федерацією про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ від 28 травня 1997 року, а також законодавство України, оскільки без узгодження з компетентними органами України здійснювала перевезення крилатих ракет густонаселеним районом Севастополя.

Читайте також:

Росія пропонує Україні вирішити "ракетний" конфлікт без Європи

Російська ракета "Булава" вибухнула під час запуску. Підозрюють диверсію

Росія перелякала США ракетами, пущеними з Північного полюсу

Росія відзвітує за дії моряків ЧФ з ракетами у Севастополі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: