Росія не чекає "газових" проблем від України цієї зими

Контракт підписано на 10 років, тому протиріч і труднощів між державами повинно бути менше.

Міністр енергетики Росії вважає, що взимку "труднощів" з Україною в питанні транзиту газу до Європи має бути менше.

Про це він сказав в інтерв`ю німецькому часопису "Die Welt".

"На мою думку, з наступної зими труднощів має бути менше. Оскільки на відміну від попередніх договорів, які завжди закінчувалися на кінець року, у нас з Україною десятирічний контракт", - сказав Шматко.

Він вважає, що навіть у разі дефолту Україна буде у змозі технічно забезпечити надійну роботу газогонів, якщо необхідно, то з міжнародною допомогою. "Наскільки я бачу, як Росія, так і ЄС готові допомогти Україні окрім іншого кредитом. В усякому разі, тривають переговори про це", - додав він.

Відповідаючи на запитання, чи втратив "Газпром" свою репутацію через тривалий конфлікт із Україною, як країною-транзитером, він заявив: "Ні, категорично ні. Без сумніву, репутація "Газпрому" постраждала в очах європейців у ході суперечки за газ. Проте ми відчуваємо себе несправедливо звинуваченими".

За його словами, газовий конфлікт використовується в Україні для внутрішньополітичної боротьби за владу. "40 років безперебійних російських газових і нафтових постачань до Європи заклали дуже вагомий фундамент, щоб його можна було знищити цією суперечкою. Ясно одне: газова криза не повинна повторитися", - підкреслив він.

Читайте також:

Тимошенко надрукує мільярди для "Нафтогазу" вже до кінця тижня

Тимошенко звинуватили у намірі за безцінь продати ОПЗ "Газпрому"

В обмін на кредит МФВ висунув "Нафтогазу" довгий список вимог

Європа назвала умови надання кредиту Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: