Росія не мінятиметься з Україною "халявним" газом на російську мову

Росія не мінятиметься з Україною "халявним" газом на російську мову

Ілюстрація / Фото: censor.net

У МЗС Росії кажуть, що росіяни, які живуть в Україні, і так мають право користуватися російською мовою.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявляють, що ніхто не платитиме за право російських співвітчизників користуватися російською мовою в Україні.

Про це сказав директор Департаменту з роботи зі співвітчизниками за кордоном МЗС Росії Олександр Чепурін, відповідаючи на питання, яких заходів має намір вжити Росія для підтримки співвітчизників і російської мови в Україні, можливо, наприклад, знизивши ціну на газ.

"Це неправильне розуміння того, що хтось за щось мусить платити в своїй же країні. Це їхня мова, це росіяни, які живуть там тисячу років, і вони мають право користуватися цією мовою. Ставити питання про те, що хтось мусить платити за те, щоб росіяни користувалися російською мовою в Україні - просто смішно", - сказав Чепурін.

Він зазначив, що відповідно до міжнародних норм російські співвітчизники повинні мати можливість здобути дошкільну, шкільну освіту, а також навчання у вишах рідною мовою.

Чепурін вважає, що самі російські співвітчизники повинні ставити питання про статус перед владою України.

"Вони мають на це законні права, і за це ніхто платити не повинен", - сказав він.

Нагадаємо, 21 вересня 2011 р. заступник керівника Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці (Росспівробітництво) Георгій Мурадов заявив, що Росія має політичними методами добиватися надання російській мові в Україні статусу регіональної.

Нагадаємо, голова уряду Росії Володимир Путін заявив, що вважає обґрунованими ціни на газ, які "Газпром" пропонує своїм партнерам у Європі і порадив не очікувати "халяви" в ціні на газ.

Читайте також:

Азаров поїде до Путіна вмовляти про перегляд газових контрактів

Путін виступив проти "українізації" парламенту

У Росії чекають переговорів Мєдвєдєва і Януковича щодо статусу російської мови

Повʼязані теми:

Наступна публікація