"Росія не може змиритися". В АП прокоментували позов до Порошенка через звернення щодо автокефалії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В АП кажуть, що саме бездіяльність президента була би злочином.

Прес-секретар президента України Святослав Цеголко заявив, що боротьба за Томос про автокефалію відповідає національним інтересам України і є питанням національної безпеки, тому президент зобов'язаний діяти.

Про це він написав у своєму Facebook, коментуючи позов до президента Петра Порошенка щодо його звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

"Бачу, що Росія не може змиритися з правом українців на власну Церкву. Вже й позови до суду з'явилися. У зв'язку з цим хочемо заявити: боротьба за Томос про автокефалію відповідає національним інтересам і є питанням національноі безпеки. У такій ситуації це не право, а обов'язок Президента діяти. А от бездіяльність була би справжнім злочином, за який варто і треба було би судити", - зазначив Цеголко.

Бачу, що Росія не може змиритися з правом українців на власну Церкву. Вже й позови до суду з'явилися. У зв'язку з цим...

Опубликовано Святославом Цеголко Понедельник, 1 октября 2018 г.

Нагадаємо, у понеділок, 1 жовтня, стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва розгляне позов до президента Петра Порошенка через його звернення до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Православній церкві в Україні. Суд відкрив провадження за позовом ГО "Неурядова організація верховенство права" та призначив підготовче засідання на 13 листопада. Зазначається, що позивач просить суд встановити відсутність повноважень президента втручатися у діяльність церкви та релігійних організацій.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

ВідеоВатикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Ватикан підтримав надання автокефалії українській православній церкві. Про це на зустрічі з главою МЗС Павлом Клімкіним на полях Генасамблеї ООН заявив секретар Святого престолу з міждержавних відносин. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадіях - про це Петро Порошенко розповів українській громаді у Нью Йорку. 

Ватикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Залиште свій коментар

Вибір редакції