Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія не надає матеріали про смерть Веджіє Кашка в окупованому Криму - Полозов

Російські слідчі органи і прокуратура ретельно приховують матеріали справи від рідних Веджіє Кашка і їх адвоката.

Адвокат Микола Полозов заявив, що Слідчий комітет РФ приховує від нього і родичів загиблої кримськотатарської активіст Веджіє Кашка результати судово-медичної експертизи за фактом її смерті.

Про це він повідомив у Facebook.

С даты вынесения постановления об отказе в возбуждении уголовного дела по факту гибели Веджие Кашка следователем СК РФ...

Опубліковано Nikolai Polozov Середа, 11 липня 2018 р.

"З дати винесення постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом загибелі Веджіє Кашка слідчим СК РФ по Київському району Сімферополя минуло уже більше 2 місяців. 

Фотогалерея Працівники російської ФСБ проводять обшуки в кримських татар (9 фото)

Разом з тим, до сьогоднішнього дня ні рідним загиблої Веджіє Кашка, ні мені, Слідчий комітет так і не надав матеріали дослідчої перевірки, в рамках якої були проведені як мінімум дві судово-медичні експертизи, які є основними доказами для слідства, що дозволяють знову і знову відмовляти в порушенні справи", - наголосив Полозов.

"Для того, щоб просунутися далі в розслідуванні смерті (можливо вбивства) Веджіє Кашка, нам необхідно ознайомитися з цією експертизою, а також залучити незалежних фахівців і провести незалежну експертизу на основі наявних у матеріалі перевірки відомостей медичного характеру.

Це російська влада прекрасно розуміє і використовує всі бюрократичні можливості для того, щоб ці матеріали не потрапляли нам до рук" - підкреслив адвокат.

"У ході сьогоднішньої моєї розмови з керівником слідчих слідчого відділу по Київському району Сімферополя ГСУ СК РФ по РК, підлеглими якого здійснювалася дослідча перевірка і виносилися постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом смерті Веджіє Кашка, матеріал нібито взагалі підняли в Генеральну прокуратуру РФ і коли він повернеться, невідомо.

Ніяких документів на підтвердження його слів мені не показали", - додав він. 

"Якщо російські силовики, які провели 23 листопада 2017 року дуже жорстке затримання Бекіра Дегерменджи, Асана Чапуха, Казима Аметова, Руслана Трубача і Веджіє Кашка, за явно сфабрикованою проти активістів кримськотатарського національного руху кримінальною справою, а не причетні до смерті Веджіє Кашка, то чому російські слідчі органи і прокуратура так ретельно приховують ці матеріали від рідних Веджіє Кашка і їх адвоката?", - зауважив Полозов.

ВідеоПісля облави ФСБ в Криму померла ветеран кримськотатарського руху Веджіє Кашка

Тому він подав до Київського райсуду Сімферополя скаргу у порядку ст. 125 КПК РФ на незаконні дії (бездіяльність) слідчого в зв'язку з відмовою в наданні для ознайомлення матеріалів перевірки за фактом смерті Веджіє Кашка.

"Ми продовжуємо домагатися встановлення всіх обставин загибелі Веджіє Кашка і притягнення винних осіб до відповідальності", - резюмував адвокат.

Вибір редакції