Росія не вибачилася перед українським правозахисником

Український правозахисник, колишній політв'язень Василь Овсієнко так і не отримав офіційних вибачень за те, що прикордонники не пустили його до Росії.

Державні структури РФ не принесли офіційних вибачень українському правозахиснику Василю Овсієнку, якого 23 липня не пропустили на територію Росії.

Попри заяви українського МЗС, Овсієнко вибачень не отримав, повідомили у Харківській правозахисній групі.

Раніше МЗС України на своєму сайті повідомило про телефонну розмову, що начебто відбулася між українським міністром Костянтином Грищенком та виконуючим обов'язки міністра закордонних справ Росії Андрієм Денисовим.

За даними міністерства, російська сторона висловила жаль українській стороні з приводу відмови у в'їзді Овсієнку та підтвердила відмову від практики так званих "чорних списків".

Водночас російське посольство у Києві залишило питання журналістів щодо офіційної причини заборони в'їзду Овсієнку у Росію без відповіді.

Правозахисники звернулися із відкритим листом до президента Віктора Януковича, в якому зажадали захистити свободу пересувань колишнього політв'язня Василя Овсієнка та отримати від російської сторони офіційне пояснення подальшого існування "чорного списку".

Як повідомлялося, правозахисника і колишнього дисидента Василя Овсієнка 23 липня в Брянську російські прикордонники зняли з поїзда, що прямував з України в Росію, та відправили назад.

Овсієнко мав відвідати Меморіальний музей історії політичних репресій "Пермь-36". Ще в 2005 році, відвідуючи Росію, він не мав проблем з перетином кордону. Зараз він їхав для участі у міжнародному громадському форумі "Пилорама-2010", де пройдуть дискусії щодо розпаду СРСР, трагедії російського села, також Овсієнко віз до музею книжки колишніх в'язнів.

Читайте також:

Росія остаточно відмінила "чорні списки" для українців

Росія вибачилася, що не пустила на свою територію українського правозахисника

Росія відмовила у в'їзді українському правозахиснику

Українці перетинатимуть кордон з допомогою магнітної картки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: