Росія не визнає голодомор геноцидом

Росія вважає голодомор 1932-1933 років спільною трагедією республік СРСР, ідеться в листі постпреда Росії в ООН.

Віталій Чуркін, спеціальний представник Росії в ООН
news.yahoo.com
Постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін вважає, що голодомор був проблемою не лише українського народу, а багатьох народів радянських республік.
Росія вважає голодомор 1932-1933 років спільною трагедією республік СРСР, ідеться в листі постпреда Росії в ООН Віталія Чуркіна на адресу голови генасамблеї ООН Срджана Керіма.

"У 1932-1933 роках Росію, Казахстан, Україну й інші республіки, що входили до складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік, спіткала трагедія. Внаслідок масового голоду, зумовленого, зокрема, неодноразово засудженою репресивною політикою сталінського режиму, загинули мільйони безневинних громадян: росіяни, казахи, українці, люди інших національностей", - йдеться в листі Чуркіна, поширеному як офіційний документ ООН.

Трагічні події, пов'язані з голодом 1930-х років - спільний біль усіх народів пострадянських держав, наголошено в листі.

Росія, як і інші країни Співдружності незалежних держав, висловлює співчуття мільйонам жертв трагедії, незалежно від їх національної приналежності, зауважив Чуркін.

"Повторення подібних трагедій у XXI столітті неприпустиме, де б воно не траплялося, і Російська Федерація докладатиме для запобігання їм усіх зусиль, сприяючи розвиткові демократії, забезпеченню прав людини і верховенства закону", - наголошено в листі постпреда.

Росія закликала науковий світ продовжити дослідження "білих плям" у історії цієї трагедії.

Лист російського постпреда став своєрідною реакцією на зусилля України визнати в ООН голодомор "геноцидом українського народу", бодай таким, що не має жодного стосунку до нинішньої Росії.

Голод 1932-1933 років, за оцінками деяких українських істориків, забрав від семи до десяти мільйонів життів.

Російські науковці стверджують, що голодомор 1932-1933 років охопив основні зернові райони СРСР - Україну, Північний Кавказ, Нижнє і Середнє Поволжя, значну частину Центрально-чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал. За різними даними, від голоду загинули від семи до восьми мільйонів людей, із них 3-3,5 мільйони - в Україні, 2 мільйони - в Казахстані й Киргизії, 2-2,5 мільйони - в РРФСР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: