Росія не зазіхає на Крим

Росія не має територіальних претензій ні до одної з пострадянських держав.

Російський Чорноморський флот піде з Севастополя в 2017 році, якщо Україна не продовжить термін оренди військово-морської бази. А гучні на Заході твердження, що Росія може спробувати відторгнути від України Севастополь, який є базою ЧФ РФ, або навіть весь Крим, є пропагандою в стилі "холодної війни", заявив віце-прем'єр РФ Сергій Іванов, що займається в уряді питанням забезпечення національної оборони.

Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю ВВС

"Ми неагресивні. Ми визнали територіальну цілісність всіх колишніх радянських республік. Це сталося ще в 1991 році. Таким чином, Росія не має територіальних претензій ні до жодної з пострадянських держав", - сказав він в інтерв'ю британській телерадіомовній корпорації.

"Ми не плануємо починати війну або нападати на якусь країну. В даний момент Росія не веде жодної війни. Порівняєте це з тим, скільки воєн ведуть Сполучені Штати і Великобританія", - додав Іванов.

За його словами, питання про базування ЧФ РФ в Севастополі після 2017 року, коли витікає термін оренди військово-морської бази, залежить від того, яка буде позиція українських властей. Відповідаючи на питання, чи може він уявити собі Чорноморський флот де-небудь, окрім Севастополя, що був його основною базою з моменту створення 225 років тому, Іванов заявив: "Так, я легко можу уявити це після 2017 року. Чому ні, якщо уряд, який на той час буде керувати Україною, не продовжить оренду?"

За двостороннім договором Росія орендує базу для ЧФ в Севастополі до 2017 року. В той же час він підкреслив, що Росія, зі свого боку, прагнутиме до такого продовження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: