Росія офіційно повідомила, що висилає українських дипломатів

РФ офіційно повідомила, що висилає двох українських дипломатів, але не пояснила, з якої причини вона це робить.

Міністерство закордонних справ України отримало від Росії офіційний документ, в якому йдеться про рішення вислати з території РФ двох українських дипломатів.

Про це повідомив тимчасово виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Юрій Костенко.

"У нас уже є офіційна інформація про те, що вчора ввечері статс-секретар МЗС Російської Федерації Григорій Карасін на зустрічі з послом України в Росії Костянтином Грищенком сказав, що у зв’язку з такою ситуацією (рішенням України вислати двох російських дипломатів) вони вчинять відповідним чином", - пояснив керівник МЗС. Він додав, що ця інформація зараз аналізується українськими дипломатами.

Костенко також наголосив, що, ухвалюючи рішення про висилання двох російських дипломатів, українська сторона діяла виключно у рамках Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року.

"Це для нас головне. Для нас головне, щоб у наших відносинах була транспарентність, розуміння, були відносини взаємовигідні", - зауважив Костенко.

Він також підкреслив, що дипломатичні відносини між країнами повинні ґрунтуватися на загальновизнаних нормах, яких потрібно дотримуватися. "Не можна суміщати діяльність професіонала-дипломата з іншою, наприклад втручатися у внутрішні справи країни", - наголосив т.в.о. міністра закордонних справ.

Водночас він повідомив, що українське зовнішньополітичне відомство не отримало від російської сторони будь-якої інформації щодо конкретних звинувачень стосовно українських дипломатів, які висилаються з Росії.

"Завжди бувало так у дипломатичній практиці – це як відповідь, без всяких пояснень", - констатував Костенко.

Нагадаємо, 29 липня Москва запропонувала Києву у зв'язку з недружніми діями української влади відносно російських дипломатів достроково завершити місію та вислати генконсула України в Санкт-Петербурзі та одного з радників українського посольства в Москві.

Крім того, російська сторона висловила догану українському послу Костянтину Грищенку.

27 липня стало відомо, що Україна вимагає в Росії відкликати генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова, якого звинуватили у антиукраїнській діяльності. Також українська влада ухвалила рішення вислати з країни радника російського посольства Володимира Лисенка.

Читайте також:

Москва висилає двох українських дипломатів

Київ вимагає відкликати генконсула Росії

Грецький консул, який образив українку, залишає Київ

ЧФ Росії звинуватив Україну в провокації

ВідеоРосія висилає українських дипломатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: