Росія оскаржила встановлення в Тернополі дошки СС "Галичина"

Російське керівництво турбують спроби героїзації нацистів в Україні та бездіяльність влади з цього питання.

Рішення міської ради Тернополя встановити меморіальну дошку на честь дивізії СС "Галичина" є "блюзнірським", як і низка інших дій української влади з героїзації нацизму, заявив заступник постійного представника Росії при ООН Ілля Рогачов на брифінгу в штаб-квартирі організації в Нью-Йорку вчора, 5 травня.

Рішення про установку дошки на одному з будинків тернопільська міськрада прийняла 4 травня. Раніше рекламні лайтбокси з написами "Українська дивізія "Галичина" – вони захищали Україну" з'явилися у Львові.

"Зовсім недавно ми стали свідками блюзнірських дій або бездіяльності української влади, яка допустила на вулицях Львова розміщення рекламних щитів з емблемою української есесівської дивізії "Галичина". Відомо, що українські есесівці знищували радянських солдатів, партизан у Франції і Югославії, мирних жителів в Польщі, пригнічували антифашистські повстання в Словаччині, розстрілювали євреїв і комуністів в Україні. І ось найсвіжіший приклад таких блюзнірських дій, які заслуговують засудження: 4 травня міськрада Тернополя вирішив встановити пам'ятну дошку на честь есесівців дивізії "Галичина", а Тернопільська обласна рада закликала президента України Віктора Ющенка визнати їх борцями за свободу і незалежність України", - поскаржився Рогачов.

Він також заявив, що "відкрите прославляння есесівців і бійців ОУН-УПА, які "заплямували себе злочинами" проти тих, хто бився в рядах антигітлерівській коаліції, оголошення героєм України "відомого нациста" Романа Шухевича, знесення і осквернення пам'ятників радянським воїнам, - це частини одного ланцюга з переписування історії Другої світової війни, насадження в свідомості нинішнього і майбутнього поколінь відверто профашистської ідеології".

Російський дипломат нагадав в зв'язку з цим, що організація СС була визнана злочинною Нюрнберзьким трибуналом.

Він також заявив, що "кричущі факти обілення нацизму відбуваються і в країнах Прибалтики, де як і раніше проводяться марші колишніх легіонерів СС, День Перемоги оголошується днем трауру, герої-антифашисти судяться і переслідуються".

Дипломат нагадав, що в ході останніх чотирьох сесій Генеральної асамблеї ООН за російською ініціативою приймаються резолюції про неприпустимість героїзації нацизму і його посібників. Цей документ засуджує прославляння нацистського руху і колишніх членів організації "ВАФФЕН-СС", у тому числі шляхом відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій в цілях прославляння нацистського минулого, нацистського руху і неонацизму. У резолюції також підкреслюється, що подібні дії поганять пам'ять незліченних жертв фашизму і є абсолютно несумісними із зобов'язаннями держав-членів ООН.

Нагадаємо, нещодавно "Свобода" встановила на вулицях Львова рекламні сітілайти із символікою дивізії "Галичина", яку звинувачують у співпраці з СС, і написом "Українська дивізія Галичина. Вони захищали Україну".

Реклама дивізії СС "Галичина" викликала бурхливу реакцію та була демонтована за рішенням львівської влади.

Крім того, "Свобода" протягом останнього часу кілька разів закликала демонтувати радянські пам'ятники в Україні. Так, з вимогою знести всі радянські монументи на Харківщині виступило місцеве відділення організації.

Читайте також:

МЗС України обіцяє Росії не зносити пам’ятник воїну-визволителю

Тернопільська облрада вимагає визнати дивізію СС "Галичина" героями

Тягнибок пообіцяв карати українофобів

СБУ: дивізію СС "Галичина" у Львові рекламували законно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: