Росія остаточно ухвалила угоду щодо ЧФ

Російська Рада Федерації ухвалила рішення щодо пролонгації терміну перебування ЧФ у Криму. Росіяни впевнені, що угоду не розірвуть за жодних обставин.

Рада Федерації Росії у середу, 28 квітня, ратифікувала угоду з Україною про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років, до 2042 року. Таким чином, для вступу угоди в дію з російського боку достатньо підпису президента Дмитра Мєдвєдєва.

Ухвалення угоди одноголосно підтримали 132 російських сенатори. Документ прокоментував заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Денисов на засіданні Ради Федерації.

Зокрема, урядовець наголосив, що Росія виходить з того, що угоду відносно ЧФ не буде денонсовано за жодних обставин.

"Для цього немає вагомих матеріальних підстав, таке питання ми не розглядаємо", - зауважив Денисов. Також він сказав, що на виконанні передбачених угодами зобов'язань побудовано все міжнародне право. Договори, за його словами, можуть бути денонсовані лише у разі форс-мажорних обставин, або через серйозне невиконання однією зі сторін своїх зобов'язань за договором.

"Так, суто теоретично будь-яка держава може денонсувати будь-який договір, але тим самим вона сам себе автоматично викреслить зі складу тих країн, які поважають міжнародне право", - заявив заступник глави МЗС РФ.

Нагадаємо, у вівторок, 27 квітня, угоду по ЧФ ухвалили Верховна рада України та Державна дума РФ. В той же час, її ухвалення викликало серйозний опір з боку української опозиції.

Президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв 21 квітня домовилися продовжити термін перебування російської бази ЧФ у Криму на 25 років починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої Угоди, з правом його продовження ще на п'ять років.

Лідери двох країн також домовилися про надання Києву знижки на російський газ - у 30% від ціни, але не більше 100 доларів на тисячу кубометрів. Знижка буде враховуватися як частина орендної плати за базування ЧФ РФ.

Читайте також:

ВР залишила російський флот у Криму ще на 25 років

Путін розповів про "хуліганські витівки" української опозиції

Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: