Росія переклала борги Чорноморського флоту на українців

Росіяни говорять, що погасили більшу частину боргів перед українськими пенсіонерами.

Підприємства Чорноморського флоту Росії погасили більшу частину своєї заборгованості перед Пенсійним фондом України.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

"Учора відбулася наша зустріч з українськими колегами в Міністерстві закордонних справ України. Серед інших питань ця тема також піднімалася... Більша частина заборгованості (перед Пенсійним фондом) уже сплачена", - повідомив дипломат.

Він також підкреслив, що однією з основних перешкод для вирішення проблеми став той факт, що велика частина підприємств, які обслуговує ЧФ РФ, є українськими суб'єктами підприємницької діяльності.

"Ті підприємства, що фактично заборгували, в основному є суб'єктами підприємництва України, тобто вони є українськими організаціями за своїм статусом", - пояснив Карасін.

"До того ж, командування Чорноморського флоту заявило, що в найближчі місяці буде уважно вивчена вся сума фактів у цьому зв'язку, і ми знайдемо на робочому рівні рішення цього питання", - додав він.

Карасін також підкреслив, що в ході зустрічі з українськими колегами російська сторона особливо наголосила, що в співробітництві двох країн не повинно бути одностороннім.

"Якщо ми домовилися про те, що ми повертаємося до угоди 1997 року, це означає, що ми не можемо приймати укази в односторонньому порядку, не проводячи при цьому попередніх консультацій з нами", - впевнений представник РФ.

На уточнююче запитання про те, яка сума заборгованості на сьогодні у підприємств ЧФ, з огляду на те, що раніше міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова заявляла про суму в 3,5 мільйони гривень, Карасін відповів: "На сьогоднішній день сума уточнюється, але більша частина наших заборгованостей уже сплачена".

Нагадаємо, у середу, 10 червня, в Києві відбулося засідання підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту спільної українсько-російської комісії. Сторони, зокрема, вирішили провести інвентаризацію земель і майна, які орендуються ЧФ у Криму.

Росіяни в черговий раз звинуватили Україну в намаганні в односторонньому порядку вирішити проблеми Чорноморського флоту. В той же час, українське МЗС заявило, що військовослужбовці і кораблі ЧФ РФ порушують встановлений базовими угодами порядок перетину українського кордону.

Читайте також:

Україна звинуватила ЧФ Росії у порушенні міжнародних зобов'язань

Україна і Росія перерахують землю і майно ЧФ

Росія скаржиться, що кримська міліція тероризує офіцерів ЧФ

СБУ обіцяє вигнати російські спецслужби з Криму

За матеріалами: Українська правда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: