Росія підтвердила гарантії безпеки України за відмову від ядерної зброї

Російська Федерація підтвердила позицію про незмінність гарантій, зафіксованих у Будапештських меморандумах 1994 року.

Росія підтверджує гарантії безпеки Україні, зафіксовані в Будапештському меморандумі 1994 року про нерозповсюдження ядерної зброї.

Як повідомили у Департаменті інформації і преси МЗС РФ, про це йшлося під час зустрічі заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова з представниками посольств країн-учасниць СНД.

У центрі уваги були питання російсько-американського стратегічного діалогу, а також майбутнє підписання 8 квітня в Празі Договору між Російською Федерацією і США про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

У повідомленні акцентовано, що положення договору відображають новий характер відносин між Росією і США у військово-стратегічній галузі і знаменують перехід російсько-американської взаємодії в питаннях роззброєння і нерозповсюдження на вищий рівень.

Рябков підкреслив адекватне віддзеркалення в договорі взаємозв`язку СНО-ПРО, а також роз`яснив співрозмовникам положення, що стосуються СНО в неядерному оснащенні, і звернув їхню увагу на деякі нові моменти в організації діяльності верифікації.

"Під час дискусії, що відбулася, представники країн-учасниць СНД порушували питання про гарантії безпеки Республіці Білорусь, Україні і Республіці Казахстан в контексті укладання нового російсько-американського договору. З російського боку була підтверджена позиція про незмінність гарантій, зафіксованих у Будапештських меморандумах 1994 року", що міститься в спільній заяві президентів Росії і США від 4 грудня 2009 року, йдеться в повідомленні.

Меморандум ”Про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї” був підписаний 5 грудня 1994 року в Будапешті. Гарантами безпеки України, відповідно до меморандуму, виступили Російська Федерація, Об`єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії та Сполучені Штати Америки.

Згідно з Будапештським меморандумом, Україна добровільно позбулася третього в світі ядерного потенціалу і стала без`ядерною державою.

Нагадаємо, 11 березня Верховна рада ухвалила за основу проект звернення до світового співтовариства із закликом про зміцнення гарантій безпеки України,у зв'язку із проголошенням нею свого без'ядерного статусу. Відповідний документ підтримали 338 народних депутатів.

Читайте також:

Україна попросить світ про захист через свій без'ядерний статус

Україна ліквідує власні ракетні війська заради 2,5 млрд доларів

США допоможуть Україні утилізувати ракети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: